Unia Książenice-LKS Czaniec: Zapowiedź

Granie o stawkę rozkręciło się nam już na dobre. Zaledwie trzy dni po spotkaniu pucharowym, podopiecnzi Szymona Waligóry wyjadą na kolejne wyjazdowe starcie. Tym razem w ramach piątej kolejki IV ligi zagramy w Bełku z liderem stawki, Unią Książenice!

Unia przewodzi IV-ligowej stawce, mając po rozegranych przez siebie czterech meczach komplet dziewięciu punktów. Początkowy terminarz dla Książenic był bardzo trudny, ponieważ starcia z Decorem Bełk czy Odrą Wodzisław są starciami ciężkiego kalibru. Oba te mecze Unia wygrała w stosunku 1:0, a w trzeci swoim spotkaniu pokonała 3:1 rezerwy GKSu Tychy. Przed tygodnie Książenice pauzowały. W tym samym czasie LKS Czaniec rozegrał również trzy spotkania, dlatego, że w pierwszej kolejce musiała pauzować z powodu zagrożenia koronawirusem w drużynie MRKSu Czechowice-Dziedzice. W kolejnych tygodniach Czaniec zremisował dwa razy u siebie, 3:3 z Kuźnią Ustroń i 1:1 z Orłem Łękawica, a także ograł na wyjeździe Iskrę Pszczyna 4:1. Takie wyniki dają naszej ekipie ósmą lokatę w ligowej tabeli.

Unia Książenice i LKS Czaniec rozegrały jak do tej pory jedno oficjalne spotkanie. W poprzednim sezonie, jesienią, będąca beniaminkiem ligi Unia przegrała w Czańcu 1:0. Poprzedni sezon nasz jutrzejszy rywal miał jednak lepszy od naszej ekipy, kończąc go ostatecznie na czwartym miejscu, podczas gdy nasza ekipa zakończyła rozgrywki na szóstym miejscu.

Starcie w Bełku, bowiem tam swoje mecze rozgrywa Unia Książenice, będzie dla podopiecznych Szymona Waligóry starciem ciężkiego kalibru. Z tak mocnym przeciwnikiem jeszcze w tym sezonie nie graliśmy, ale to wcale nie oznacza, że jesteśmy skazani na pożarcie. Mocno wierzymy, że nasz młody zespół podejmie jutro wyrównaną walkę z faworytem i pokusi się o sprawienie nam wszystkim miłej niespodzianki. Spotkanie odbędzie się niestety bez udziału publiczności z powodu zakwalifikowania powiatu rybnickiego do czerwonej strefy zagrożenia epidemicznego. Jednak wychodzimy na przeciw oczekiwaniom naszych kibiców i dzięki uprzejmości gospodarzy, będziemy mogli przeprowadzić transmisję na naszym kanale YouTube z tego spotkania. Jeśli warunki techcznine nie przeszkodzą, to widzimy się w sieci około godziny 17.00! Bądźcie z nami, do boju LKS!


22.08.2020 r., godzina 17.00, Bełk, 5 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021

Unia Książenice – LKS Czaniec

*mecz odbędzie się bez udziału publiczności ze względu na zakwalifikowanie powiatu rybnickiego do czerwonej strefy