Turniej #AkademiaPomaga dla Fabianka!

W tym roku, zgodnie z tradycją, LKS Czaniec z pomocą powiatu bielskiego oraz gminy Porąbka zorganizuje po raz kolejny turnieje dla dzieci i młodzieży. Na tą chwilę planujemy przeprowadzenie dwóch turniejów. W dniu 05.02.2022 r. rywalizować będą roczniki 2011 i młodsze, a 13.02.2022 r. rywalizować będą roczniki 2008 i młodsze. Dodatkowo planowane jest przeprowadzenie jednego lub dwóch turniejów w ciągu tygodnia ale w tej chwili trwa ustalanie szczegółów. Turnieje będą odbywać się w hali przy szkole podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Czańcu. Ze względu na trwającą pandemię turnieje odbędą się bez udziału publiczności.

Jednak w tym roku turnieje będą miały wyjątkowy, charytatywny charakter. Będziemy rywalizować pod hasłem #AkademiaPomaga dla Fabianka! Wszelkie opłaty wpisowe drużyn będą w całości zasilać konto małego Fabianka, który walczy o swoje życie. Ponadto zachęcamy wszystkich kibiców o wpłaty na specjalnie przygotowaną do tego celu skarbonkę, którą można znaleźć pod tym linkiem https://www.siepomaga.pl/akademiapomaga.

Zbierzmy razem jak najwięcej!

Poniżej zamieszczamy opis naszego bohatera, Fabianka, który otrzymaliśmy od mamy, Pani Karoliny Fajferek:

Fabianek urodził się z całą listą skomplikowanych wad! Od pierwszych chwil trwała walka o jego życie. Obecnie konieczna jest operacja rączek w European Paley Institute! Niestety – jej cena jest ogromna, dlatego prosimy o pomoc!
Pamiętam moment, w którym pierwszy raz zobaczyłam mojego synka. Od razu skradł moje serce. Niestety już wtedy wiedziałam, że Fabianek urodził się z szeregiem poważnych wad wrodzonych i przed nim długa walka o życie i sprawność! Obiecałam sobie wtedy, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, by dać Fabiankowi jak najlepsze i najszczęśliwsze życie.

U synka zdiagnozowano m.in. poważną wadę serca, rozszczep kręgosłupa, artrogrypozę. Od urodzenia musiał przejść kilka skomplikowanych operacji, w tym dwie ratujące życie. Długa blizna na klatce piersiowej za każdym razem przypomina nam tę bolesną historię.

Za każdym razem, kiedy oddawałam go na blok operacyjny, pękało mi serce. Po stoczonej walce o życie rozpoczęła się kolejna – ta o sprawność. W tym roku odbyła się operacja bioder i nóżek. Fabianek spędził długie tygodnie w gipsie. Operacja dała nam jednak szansę na pierwszy samodzielny krok!To niestety nie koniec naszej walki. Tym razem konieczna jest operacja rączek, ponieważ Fabianek przyszedł na świat bez kości promieniowych i kciuków, co uniemożliwia mu chwytanie i prawidłowy rozwój.

Fabianek został zakwalifikowany do leczenia operacyjnego w Paley European Institute. Koszty są ogromne i znacznie przekraczają moje możliwości finansowe, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w zebraniu środków na operacje i rehabilitację Fabianka, które pozwolą mu podjąć walkę o szczęśliwą przyszłość. Kwota jaką musimy zebrać to ponad 400 tysięcy, na chwilę obecną mamy ok 110 tysięcy.

Zachęcamy też do dołączenia do drużyny Fabianka: https://www.facebook.com/Dru%C5%BCyna-Fabianka-Fajferek-100629498712311/