TS II Podbeskidzie-LKS Czaniec: Zapowiedź

Ponad trzy miesiące oczekiwania na ligowe zmagania to zdecydowanie za długa przerwa dla kibica spragnionego piłkarskich emocji. Już w najbliższą sobotę wracamy jednak do gry i w meczu 16 kolejki IV ligi śląskiej gr. II zagramy na wyjeździe z rezerwami pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Bielszczanie po rundzie jesiennej plasują się na 10 pozycji w ligowej stawce, mając na swoim koncie 18 punktów i bilans bramkowy 22:22. Warto dodać, że większość punktów Podbeskidzie zdobyło grając na wyjeździe. Na własnym stadionie TSP II wygrywało tylko raz, trzy razy dzieliło się punktami i trzy razy przegrywało. Jedyne zwycięstwo nasi sobotni rywale odnieśli na własnym stadionie ogrywając rezerwy Piasta Gliwice 3:2. W tym samym czasie LKS Czaniec zdobył 24 punkty i z bilansem bramkowym 27:23 plasuje się na 4 lokacie. W naszym przypadku, odwrotnie niż Podbeskidzie, punkty jesienią zdobywaliśmy przede wszystkim na własnym stadionie. W gościach wygraliśmy tylko raz, z Unią Książenice 3:0, dwa razy remisowaliśmy, a trzy razy schodziliśmy z boiska jako pokonani. Jesienią, a w zasadzie jeszcze latem ubiegłego roku, w meczu inaugurującym obecny sezon, LKS Czaniec pokonał rezerwy Podbeskidzia 2:0 po bramkach Felscha i Oczki.

Wierzymy więc, że i tym razem będziemy mieli sporo powodów do zadowolenia i uda się wrócić z trudnego terenu w Bielsku z tarczą. Trzymamy mocno kciuki i zachęcamy do wsparcia naszych piłkarzy w tym spotkaniu. Początek meczu na tzw. „Górce” o godzinie 11.30! Do boju LKS!


12.03.2022 r., godzina 11.30, Bielsko-Biała, 16 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

TS II Podbeskidzie Bielsko-Biała – LKS Czaniec