Sz. Waligóra: „Mentalnie wskakujemy na wyższy poziom”

Szymon Waligóra w kilku zdaniach podsumował sobotnie zwycięstwo w Łękawicy. Zapraszamy do lektury:

Wielkie brawa i ukłony dla Zawodników za wysiłek i postawę w pierwszym meczu mistrzowskim. Na gratulację zasługują również Zawodnicy, którzy nie pojawili się na boisku i Ci, którzy nie znaleźli się w kadrze, bo Oni również swoją cegiełkę dorzucili podczas całotygodniowej pracy podczas treningów. Pierwsza połowa, a zwłaszcza pierwsze 15 – 20 minut oraz końcowe 15 minut to zalążek gry, do której chcemy dążyć i którą chcemy prezentować w każdym spotkaniu. Cieszy to, że te momenty dominacji potrafiliśmy udokumentować bramkami. Duża intensywność, szybka zmiana mentalna w fazach przejściowych i bardzo duża chęć przejęcia kontroli nad grą poparta odwagą, ale i odpowiedzialnością to LKS Czaniec, który miło oglądało się z boku. Oczywiście, są również rzeczy do poprawy i tutaj do analizy mamy na pewno początkowe fragmenty drugiej połowy, gdzie przeciwnik przejął inicjatywę nad spotkaniem i nie ma co ukrywać, że nie czuliśmy się komfortowo w tym momencie meczu. Z drugiej strony potrafiliśmy przetrwać ten trudny moment, wrócić do gry i zadać decydujący cios, za co chwała chłopakom i to pokazuje, że pod względem mentalności również wskakujemy na wyższy poziom. W imieniu swoim i zawodników dziękuję wszystkim Kibicom za wszelkie gratulacje i ciepłe słowa po meczu. Żałujemy, że nie możecie nas wpierać na żywo, ale bądźcie z nami myślami również w najbliższą sobotę!