Spójnia Landek-LKS Czaniec: Zapowiedź finału PP

Finały zawsze rządzą się swoimi prawami. W najbliższą sobotę LKS Czaniec kolejny już raz w swojej historii stanie przed szansą wygrania lokalnego Pucharu Polski. Na drodze podopiecznych Macieja Żaka po raz kolejny stanie Spójnia Landek, z którą już rywalizowaliśmy o ten puchar.

W sezonie 2014/2015 LKS Czaniec dotarał do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała i 08 marca 2015 roku zagrał w nim ze Spójnią Landek. Na stadionie w Kobiernicach kibice obejrzeli jednostronne widowisko, w którym nasz zespół wygrał 3:1 po bramkach Żaka, Gołucha i Fabisiaka. Wtedy jednak obie ekpiy dzieliły dwie klasy rozgrywkowe. Landek walczył o mistrzostwo w klasie okręgowej, a Czaniec bił się o utrzymanie na trzecioligowym froncie. Teraz obie drużyny grają w IV lidze. Historia starć obu ekip jest bardzo wyrównana. Dość powiedzieć, że w jesiennym ligowym starciu, w Czańcu padł remis 1:1 i choć nasz zespół miał w tym meczu przewagę to goście tamtego starcia też mieli kilka swoich szans.

Droga obu zespołów do sobotniego finału była zupełnie odmienna. Jej szczegółową rozpiskę możecie znaleźć TUTAJ>>.Spójnia Landek, poza pierwszą rundą, mierzyła się z rywalami teoretycznie mocniejszymi od siebie. O ile ogranie rywali z IV ligi, rezerw Podbeskidzia i Drzewiarza Jasienica nie można traktować jako nawet niespodzianki, to zywcięstwo w półfinałowym starciu z III-ligowym Rekordem Bielsko-Biała budzi podziw, zwłaszcza, że Bielszczanie rządzili i dzielili w tym Pucharze w ostatnich latach niezmiennie. LKS Czaniec drogę miał zdecydowanie łatwiejszą, ogrywając pewnie trzech rywali z bielskiej A-klasy, a także trafiając na wolny los w III rundzie. Tamte spotkania pokazały jednak, że podopieczni Macieja Żaka poważnie podchodzą do tegorocznej edycji i zdołali w nich strzelić az 14 bramek, nie tracąc przy tym żadnej.

Kończy się rok 2019, rok w którym nasz klub obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia. Zawsze warto wstawić do klubowej gabloty kolejne trofeum, dlatego mocno trzymamy kciuki za zwycięstwo naszego zespołu w sobotnim pojedynku. Zakńczmy ten rok z przytupem. Start meczu w Jaworzu o godzinie 12.00! Bądźcie z nami! Do boju LKS!


23.11.2019 r., godzina 12.00, Jaworze, Finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała

KS Spójnia Landek – LKS Czaniec