Sokół Zabrzeg-LKS Czaniec II 0:5

Drugie ligowe spotkanie i drugie wysokie zwycięstwo odnotowały rezerwy LKSu Czaniec, grające w bielskiej klasie B. Tym razem podopieczni Sławomira Tynki pokonali na wyjeździe Sokół Zabrzeg aż 5:0.

Decydująca dla losów meczu była pierwsza połowa. Szybko, bo już w 10 minucie do siatki rywala trafił Pachler. Chwilę później wynik podwyższył Mrowiec, a tuż przed trzydziestą minutą spotkania Pachler miał już na swoim koncie drugie trafienie. Pozyskany z Halniaka Targanice zawodnik trafił do siatki rywali już sześć razy w obecnych rozgrywkach. Chwilę później swoją bramkę zdobył młodziutki Kołek i do przerwy gospodarze schodzili z czterobramkowym bagażem. Po jednostronnej pierwszej połowie, w drugiej mecz trochę się wyrównał, ale mimo to rywal nie zdołał strzelić nam choćby jednej bramki. Za to my dołożyliśmy kolejne trafienie, a jego autorem był Wiśniowski. Spotkanie niestety musieliśmy kończyć w „10” gdy w 88 minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Konrad Stwora.

Druga drużyna umacnia się w fotelu lidera „Serie B”, ale to nie jest najważniejszy aspekt w tej części sezonu. Cieszy nas przede wszystkim bardzo dobra gra naszej młodzieży i wprowadzanie coraz młodszych graczy do seniorskiej piłki. A fakt, że idą za tym wyniki jest dodatkowym atutem.


05.09.2020 r., godzina 17.00, Zabrzeg, 2 kolejka B klasy Bielsko-Biała

Sokół Zabrzeg – LKS Czaniec 0:5 (0:4)

Bramki: 10′, 26′ Pachler, 14′ Mrowiec, 33′ Kołek, 63′ Wiśniowski

Kartki: Pachler, Wiśniowski, Stwora K. (80′,88′ dwie żółte w konsekwencji czerwona).

Skład LKS Czaniec: Zaręba, Trojak (46′ Wiśniowski), Wolf, Pachler, Zacny A., Mrowiec K., Zacny K., Ćwiertnia (60′ Stwora K.), Kołek, Chowaniec, Stwora D.