Sokół Hecznarowice-LKS Czaniec: Zapowiedź

Kalendarz oficjalnych meczów LKSu Czaniec się nie zatrzymuje. Ledwo opadł kurz sobotniego starcia z Orłem Łękawica, a już jutro czeka nas pucharowa konfrontacja w Hecznatowicach z miejscowym Sokołem. Początek tego meczu o godzinie 17.30.

Nasz jutrzejszy rywal występuje na codzień w bielskiej A klasie. I to właśnie na tym poziomie Hecznarowice spędziły aż czternaście sezonów w XXI wieku, z czteroletnią przerwą w B klasie oraz jednym rokiem w klasie okręgowej. To właśnie w sezonie 2003/2004 przyszło nam rywalizować z Sokołem w jednej lidze. W Czańcu padł wtedy sensacyjny remis 2:2, a w Hecznarowicach nasz zespół wygrał skromniej 2:1. Sokół dość pechowo spadł wtedy z ligi, a Czaniec zajął drugie miejsce. Jeśli chodzi o pucharowe konfrontacje to w 2002 roku, w ramach również II rundy, LKS Czaniec wygrał w Hecznarowicach 2:1. Obecnie Hecznarowice rozegrały swój pierwszy mecz w klasie A w obecnym sezonie, przegrywając na boisku beniaminka, LKSu Ligota, 2:0. Trenerem naszego jutrzejszego rywala jest Tomasz Świderski, bardzo dobrze znany lokalnej społeczności, szkoleniowiec z dużym doświadczeniem na wyższych szczeblach rozgrywek.

W poprzednich dwóch edycjach Pucharu Polski, Hecznarowice odpadały w pierwszej rundzie. Tym razem Sokół ograł 5:2 Sokół Zabrzeg i zmierzy się z naszym zespołem. Podopieczni Szymona Waligóry pewnie pokonali z pierwszej rundzie ŻAR Międzybrodzie Bialskiej 4:0. Z kolei w rozgrywkach ligowych, Czaniec jest ósmy, ma na swoim koncie pięć punktów, a w minioną sobotę zremisował 1:1 z Orłem Łękawica.

Myślami jesteśmy już przy sobotnim spotkaniu z Unią Książenice, ale absolutnie nie lekceważymy ekipy z Hecznarowic, licząc że pewnie zameldujemy się w kolejnej rundzie. Bądźcie z nami, do boju LKS!


19.08.2020 r., godzina 17.30, Hecznarowice, II runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała

Sokół Hecznarowice – LKS Czaniec