Sezon zakończony? Trzy warianty do dyskusji

W dniu wczorajszym odbyła się wideoknferencja prezesa Śląskiego ZPN, Henryka Kuli z prezesami Podokręgów Śląskiego ZPN. Jak wiemy, runda wiosenna sezonu 2019/2020 nie została rozpoczęta, a jej termin przełożono na chwilę obecną na początek maja. Jednak w związku z ciągłym rozwojem pandemi koronawirusa, wydaje się mało prawdopodobne, a wręcz pewne, że rozgrywki na poziomie amatorskim, od IV ligi w dół, nie zostaną wznowione. Takie też przesłanie płynie z komunikatu wystosowanego wczoraj przez Śląski ZPN. Związek ustalił, że wspólnie z przedstawicielami piętnastu pozostałych związków wojewódzkich wypracuje wspólne stanowisko. Rozważane będą trzy warianty zakończenia sezonu: anulowanie rozgrywek; zakończenie rozgrywek z awansami i spadkami; zakończenie rozgrywek z awansami bez spadków. Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu prezesa Kuli.


Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym odbyła się wideokonferencja z Prezesami Podokręgów Śląskiego ZPN, której tematem były rozgrywki prowadzone przez Śląski Związek Piłki Nożnej w sezonie piłkarskim 2019/2020. Na podstawie przeprowadzonych konsultacji z klubami Śląskiego ZPN i pozostałymi 15 Związkami Wojewódzkimi, postanowiono na tym etapie nie kończyć sezonu piłkarskiego, a obecny czas wykorzystać w celu wypracowania wspólnego stanowiska przez wszystkie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej.

Rozpatrywano 3 warianty zakończenia rozgrywek:
1. Anulowanie rozgrywek
2. Zakończenie rozgrywek z awansami i spadkami
3. Zakończenie rozgrywek z awansami bez spadków

Po analizie przeprowadzonych konsultacji – Śląskie kluby przychylają się do wariantu nr 3. Śląski ZPN będzie rekomendował, powyższy wariant na spotkaniach z pozostałymi Związkami Wojewódzkimi. Ostateczna decyzja w sprawie sposobu zakończenia rozgrywek zostanie podjęta na podstawie uchwały PZPN, w której mają zostać wprowadzone rozwiązania dotyczące wszystkich Związków Wojewódzkich.

Szanowni Państwo, zapewniam, że Zarząd Śląskiego ZPN we współpracy z Komisją Rozgrywek wypracowuje rozwiązania, które w przypadku zakończenia rozgrywek pomogą Wam przygotować się do nowego sezonu.

W dniach 6-10.04.2020r. Śląski Związek Piłki Nożnej będzie nieczynny. Wszyscy pracownicy w tym czasie będą na urlopach. Powrócą do pracy zdalnej od 14 kwietnia. Szczegółowy harmonogram zostanie umieszczony na stronie internetowej.

W tych trudnych czasach dla piłki nożnej, zgodnie z hasłem #zostańwdomu, proponujemy Wam inne aktywności, które mogą umilić czas oczekiwania powrotu na boiska. W konkursie #zostańwdomu – choć wygrywają tylko najmłodsi – udział może wziąć każdy z Was i poznać ciekawostki z historii Śląskiego ZPN. Możecie spróbować swoich sił w wyzwaniu Trenera Koordynatora na Facebooku #100trików na stulecie Śląskiego ZPN. Utworzyliśmy także program dla trenerów #dzielsięwiedzą. Zaglądajcie na naszą stronę.

Dzisiaj to życie i zdrowie są najważniejsze, dlatego dbajcie o siebie i zostańcie w domach, abyśmy wszyscy jak najszybciej spotkali się na boisku.

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej
(-) Henryk Kula

źródło: http://slzpn.pl/slaski/zpn/aktualnosci/4092/trzy-warianty-zakonczenia-rozgrywek