Sezon zakończony! LKS Czaniec na szóstym miejscu, Goczałkowice mistrzem!

W dniu wczorajszym doszło do spotkania prezesów wszystkich związków wojewódzkich. Wspólnie ustalono, że sezon ligowy 2019/2020 od IV ligi w dół zostaje zakończony! Ponadto, zdecydowane że mistrzowie poszczególnych grup awansują na wyższy szczebel, zrezygnowano natomiast ze spadków.

LKS Czaniec po rundzie jesiennej zajmował szóste miejsce, mając na swoim koncie 24 punkty i tracąc do podium zaledwie trzy oczka i siedem do lidera rozgrywek. Udostępniamy Państwu link do naszego podsumowania rundy jesiennej sezonu 2019/2020, który opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej w listopadzie ubiegłego roku: PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ IV LIGI ŚLĄSKIEJ GR. II SEZON 19/20 >>

Tam gdzie lider i wicelider danej klasy rozgrywkowej (od IV ligi w dół) mieli tyle samo punktów (czyli biorąc pod uwagę moment, w którym przerwano sezon – zagrali ze sobą tylko raz), ostateczne decyzje i interpretacje własnych regulaminów mają pozostać w gestii poszczególnych wojewódzkich związków. Tam, gdzie regulamin nie daje jednoznacznej odpowiedzi jak w obecnej niezwykłej sytuacji wyłonić najlepszego przy remisie punktowym, idealnym wyjściem byłby baraż, ale trudno przewidywać rozwój epidemii. Powinny odbywać się baraże o awans tam, gdzie przewidywano je od początku. Czyli na przykład w tych związkach, które miały u siebie dwie równoległe grupy IV ligi tak jak na śląsku. Tutaj mistrzami swoich grup zostały drużyny LKSu Goczałkowice (gr. II) i Szombierek Bytom (gr.I).

Decyzja jaka zapadła na czwartkowym posiedzeniu powoduje również fakt, że w sezonie 2020/2021 (o ile dojdzie do jego rozpoczęcia) IV liga śląska będzie liczyć 19/18 zespołów. Beniaminkami drugiej grupy IV ligi będą zespoły Iskry Pszczyna, Unii Turza Śląska i Orła Łękawicy. Ostateczne składy grup zostaną ustalone oczywiście w późniejszym terminie, ale już dziś trzeba podkreślić fakt, że nowy sezon będzie niezwykle ciekawy.

Podobnie sytuacja została rozwiązana w bielskiej B klasie, gdzie swój pierwszy sezon rozgrywała druga drużyna LKS Czaniec. Podopieczni Sławomira Tynki zdobyli jesieną 14 punktów i zajęli 7 miejsce w ligowej stawce. Mistrzem ligi została ekipa TS III Podbeskidzie Bielsko-Biała i to ona wraz z drugim zespołem ligi, LKS Ligota, awansowała do A klasy.