Remisowy koniec maratonu

Przedostatni sprawdzian tego lata wypadł podopiecznym Macieja Żaka remisowo. Nasz zespół nie był w tym meczu w pełni swoich sił co było wynikiem bardzo trudnego mikrocyklu w ostatnim tygodniu. Było to widać na boisku bo zwyczajnie naszym piłakrzom brakowało tego dnia mocy, a nogi nie niosły tak jak zwykle. To jednak nie przeszkodziło, aby stworzyć stojące na niezłym poziomie piłkarskim widowisko wraz z gośćmi z Siewierza. Jakości piłkarskiej nie brakowało, a spotkanie należało do wyrównanych i zaciętych, jak przystało na rywalizację dwóch śląskich ekip. Pierwsi gola zdobyli przyjezdni, gdy po stracie Janiczaka i dłguim zagraniu z głębi pola, oko w oko z Zarębą stanął Niesytko i pokonał naszego młodego bramkarza. Nasz zespół wyrównał w 80 minucie, gdy składną akcję Ilyii i Kozioła wykończył precyzyjnym strzałem Handy. Okazji na powiększenie zdobyczy bramkowych nie brakowało. Goście ostemplowali raz poprzeczkę, a w naszych szeregach starcia sam na sam przegrali Ilya, Karcz oraz Handy.

Przed nami ostatni tydzień okresu przygotowawczego, który zakończymy sparingiem z LKSem Jawiszowice, który zostanie rozegrany w piątek, 2 sierpnia o godzinie 18.00 na naszym stadionie. Później pozostają nam juz tylko spotkania oficjalne, najpierw 6 sierpnia pucharowy, derbowy pojedynek z Sołą Kobiernice, a później ligowe starcie w Wodzisławiu z miejscową Odrą!


27.07.2019 r., godzina 10.30, Czaniec ul. Zagłębocze 9, Sparing nr 4 lato 2019

LKS Czaniec – Przemsza Siewierz 1:1 (0:1)

Bramki: 80′ Handy – 35′ Niesytko

Skład LKS Czaniec: Zaręba (Majda) – Borak, Stawowy, Żak, Palarczyk, Świerczyński, Kaczmarczyk, Janiczak, Felsch, Nazdryn-Platnitski, Karcz oraz Handy, Kozioł, Loranc, Wiśniowski.