Pucharowy test

Po ligowym maratonie nasi piłkarze nie mają czasu na wytchnienie bo zaledwie trzy dni po ostatnim ligowym spotkaniu czeka nas bój w drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała. Bój nie łatwy, bo z głównym faworytem rozgrywek, III-ligowym Rekordem Bielsko-Biała.

Ekipa Rekordu to dawny rywal z trzecio i czwartoligowych bojów, z którym mierzyliśmy się bardzo często, będą dawniej górą nad Bielszczanami, ale w ostatnim czasie ta statystyka uległa zmianie. Ostatni raz mierzyliśmy się w lipcu, w pojedynku towarzyskim, przegrywając w Bielsku 1:0. Obecny sezon na boiskach III ligi grupy III Rekord rozpoczął od zdobycia pięciu punktów w trzech spotkaniach. W miniony weekend Rekordziści przegrali 3:2 w dalekim Gorzowie Wielkopolskim z miejscową Wartą. Podopieczni Macieja Żaka, po dwóch zwycięstwach, w sobotę również polegli, 2:0 w Jasienicy i z sześcioma punktami zajmują piątą lokatę.

Rozgrywki Pucharu Polski rządzą się własnymi prawami. Rekord będzie faworytem tego starcia, ale my zagramy u siebie i na pewno będziemy chcieli pokazać się z dobrej strony. Będzie to także okazja do dania szansy kilku zmiennikom, więc ten mecz też można potraktować jak test siły. Jednak mamy nadzieję, że oba zespoły podejdą do tego pojedynku na serio i że zobaczymy bardzo ciekawe widowisko. Serdecznie zapraszamy!


21.08.2018 r., godzina 18.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, II runda Pucharu Polski

LKS Czaniec – BTS Rekord Bielsko-Biała