Przełom na wyjeździe

Od 14 października LKS Czaniec czekła na wyjazdowe zwycięstwo. Wtedy to po bardzo dobrym meczu podopieczni Macieja Żaka pokonali „w gościach” MRKS Czechowice-Dziedzice 2:0. W minioną sobotę, na tydzień przed rewanżowym spotkaniem z Czechowicami w Czańcu, nasz zespół gościł w Raciborzu i pokonał miejscową Unię 2:0, obejmując samodzielne prowadzenie w IV-ligowej stawce.

Od samego początku nasz zespół narzucał rywalowi swój styl gry, ale to gospodarze stworzyli pierwszą groźną okazję. W piątej minucie groźnie uderzał skrzydłowy Unii, ale świetnie w bramce spisał się Kozieł. Kolejne minuty upływały pod znakiem oczekiwania na bramkę dla naszego zespołu. Bliski szczęścia był w 25 minucie Ilya, ale jego strzał sparował bramkarz Raciborza. Z dystnasu uderzał także Stróżak, ale i ten strzał padł łupek bramkarza gospodarzy. Swojego dopięliśmy tuż przed przerwą. Po akcji Stróżaka z Lewandowski, piłkę otrzymał Handy i uderzył w kierunku bramki. Goalkeeper Unii sparował futbolówkę do boku, a ta trafiła do Ilyii, który bez problemu wpakował piłkę do pustej bramki! Chwilę później arbiter zakończył pierwszą połowę.

Na drugą część nasz zespół wyszedł z jeszcze większym impetem. W 47 minucie Stróżak uderzał z rzutu wolnego, ale bramkarz gospodarzy końcówkami palców sparował piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później było już 2:0. Kolejny korner wykonywał Świerczyński, dośrodkował idealnie na głowę Ilyii. Ten trafił z piątego metra wprost w bramkarza Raciborza, który sparował piłkę przed siebie. Dopadł do niej Kaczmarczyk i kropnął bez namysłu pod poprzeczkę, ustalając wynik meczu! W kolejnych minutach mieliśmy jeszcze kilka swoich szans, ale strzały Lewandowskiego czy Marczyńskiego były niecelne. Gospodarze poza kilkoma dłuższymi podaniami za głowy naszych obrońców nie byli w stanie niczym zagrozić naszej bramce.

Cieszy kolejne zwycięstwo, a przede wszystkim upragnione trzy punkty w wyjazdowym starciu. Do końca sezonu pozostało już tylko pięć spotkań, tak więc wkraczamy w decydująca fazę sezonu. Za tydzień czeka nas kolejny trudny sprawdzian przed własną publicznością, kiedy to zagramy z MRKS Czechowice-Dziedzice. Ale dziś jeszcze cieszmy się ze zwycięstwa w Raciborzu, zwłaszcza że wiemy jak trudny to był dla nas teren w przeszłości. Brawo drużyno!


11.05.2019 r., godzina 17.00, Racibórz, 25 kolejka IV ligi śląskiej gr.II

Unia Racibórz – LKS Czaniec 0:2 (0:1)

Bramki: 42′ Ilya, 49′ Kaczmarczyk

Skład LKS Czaniec: Kozieł – Kaczmarczyk, Stawowy, Borak, Palarczyk, Świerczyński, Marczyński (80′ Jurczak), Handy (85′ Zaremba), Nazdryn-Platnitski, Lewandowski (70′ Kozioł), Stróżak.

Widzów: 100