Porażka z Tychami, zwycięstwo z Wapienicą

Tym razem mamy dla Was łączoną relację z meczów seniorskich, jakie w miniony weekend rozgrywały nasze zespoły. Zagraliśmy niestety ze zmiennym szczęściem. Pierwszy zespół przegrał w Tychach z rezerwami GKSu 2:0, a rezerwy w niedzielę pokonały przed własną publicznością Zaporę Wapienica 3:1.


Podopieczni Szymona Waligóry rozegrali kolejny mecze, którego nie powinni przegrać. W pierwszej części meczu to nasza ekipa była lepsza na boisku, ale nie potrafiła wykorzystać przewagi. Najbliżej zdobycia gola byli Andryii Apanchuk, po którego strzale piłka trafiła w słupek, Pituch, który będąc w sytuacji sam na sam strzelił za lekko, czy Wiśniowski, którego strzał był niecelny. Gospodarze zagrozili naszej bramce raz i to wystarczyło. W ostatniej akcji pierwszej połowie piłka dośrodkowana z rzutu wolnego trafiła na głowę Krzaka, a ten mimo internwencji Szkucika zdobył gola. W drugiej części meczu grożnie z dystansu strzelał Bączek, a Świniański przestrzelił w sytuacji sam na sam, Tyszanie od 74 minuty musięli grać w dodatku w dziesiątkę, po czerwonej kartce Oczkowskiego, ale to nie pomogło naszej drużynie. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Matyjas wykorzystujać dobry kontratak.

GKS II Tychy – LKS Czaniec 2:0 (1:0)

⚽ 45′ Krzak, 92′ Matyjas

Skład LKS Czaniec: Szkucik- Stańczak, Colik, Borak, Świniański, Bochyński, Bączek, Ilya, A. Apanchuk, Wiśniowski (56′ Handy), Pituch (68′ Kołek)


W zgoła odmiennych nastrojach jesteśmy po mecuz naszych rezerw, które zanotowały trzecie zwycięstwo w tym sezonie, ogrywając 3:1 Zaporę Wapienica. Wynik w 20 minucie otworzył Handy. Goście odpowiedzieli piętnaście minut póxniej za sprawą trafienia Koconia, jednak przed przerwą ponownie na prowadzenie wyprowadził nas Kaspera. W drugiej połowie dublet skompletował Handy i podopieczni sławomira Tynki dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty!

LKS Czaniec II – LKS Zapora Wapienica 3:1 (2:1)

⚽ 20′, 90+3′ Handy, 40 Kaspera – 35′ Kocoń

LKS II Czaniec: Kierlin – Zacny, Waligóra, Kwaśniak – Markiewicz (70 min Stokłosa), Kołek, Trojak, Ćwiertnia – Kaspera (80 min Sztefko), Handy, Surma (90 min Kacorzyk)