Polonia Łaziska Górne – LKS Czaniec: ZAPOWIEDŹ

Przełamania nadszedł czas. Z takim nastawieniem powinni pojechać i z pewnością pojadą podopieczni Macieja Żaka na swój trzeci wiosenny mecz o stawkę. Po porażce w zaległym meczu w Tychach i remisie u siebie z Gaszowicami, w najbliższą sobotę LKS Czaniec zmierzy się z Polonią Łaziska Górne.

Nasi sobotni rywale zajmują obecnie siódme miejsce w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 23 punkty i bilans bramkowy 20:15. Przed tygodniem Polonia przegrała w Tychach z rezerwami GKSu 1:0. Jeśli zaś chodzi o spotkania przed własną publicznością to ekipa z Łazisk prezentuje się u siebie w kratkę, mając na koncie trzy zwycięstwa, cztery remisy i dwie porażki. Drużynami, które sięgały po trzy punkty na stadionie w Łaziskach były Kuźnia Ustroń i rezerwy GKSu Tychy, a więc zespoły ze ścisłej ligowej czołówki. Z kolei inne zespoły z górnej części stawki nie miały tam już tyle szczęścia, Decor Bełk przegrał z Polonią, a Jasienica i Czechowice wywiozły z tego trudnego terenu jeden punkt.

LKS Czaniec, lider stawki, mający na swoim koncie 36 oczek i bilans bramkowy 30:10 ma raczej nie miłe wspomnienia z obiektu w Łaziskach. W ogóle w meczach z Polonią zawsze szło nam jak po grudzie, ale zdarzył się jeden, pamiętny mecz którego gospdoarzem była Polonia, a który my zdołaliśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść, pokonując rywala 1:0. Podobnym rezultatem zakończyło się jesienne spotkanie w Czańcu. Jednak jak sięgamy pamięcią, to każdy z bezpośrednich meczów między naszymi drużynami zawsze obfitował w sporą ilosć walki ale i dobrego poziomu piłkarskiego. Tego więc samego możemy się spodziewać w najbliższy weekend.

Początek rundy nie jest dla nas łaskawy, ale nikt nie twierdził że będzie lekko, łatwo i przyjemnie. Potencjał w naszym zespole jest spory, co udowodnilismy jesienią i mocno wierzymy, że juz w Łaziskach zostanie on ponownie odkryty. Do gry wraca już Karcz, z kolei wciąż kontuzjowani są Zakrzewski i Waligóra, a Lewandowski pauzuje za żółte kartki. Trzymamy więc mocno kciuki za naszych piłkarzy i z niecierpliwością wyczekujamy pozytywnych wiadomości z Łazsik! Do boju LKS!


23.03.2019 r., godzina 15.30, Łaziska Górne, 17 kolejka IV ligi śląskiej gr.II

Polonia Łaziska Górne – LKS Czaniec