Polonia Bytom-LKS Czaniec: Zapowiedź

Ostatni akt sezonu 2018/2019 na IV-ligowych boiskach przed nami. Po sobotnim remisie 2:2 w pierwszym barażowym starciu, jutro na stadionie Szombierek w Bytomiu, LKS Czaniec będzie rywalizował z Polonią Bytom o prawa gry w III lidze gr. 3 w sezonie 2019/2020.

O starciu z Polonią wiele napisaliśmy już zapowiadając pierwszy mecz barażowy. Tym razem wspomnimy tylko, że w pierwszym, bardzo zaciętym spotkaniu, padł remis, a zwycięstwo mogły sobie zagwarantować oba zespoły, gdyby miały więcej szczęścia pod bramką rywala. Co ten remis oznacza w kontekście rewanżu? Że LKS Czaniec będzie musiał zdobyć co najmniej jedną bramkę, żeby myślęć o awansie. W dwumeczu barażowym obowiązuje bowiem zasada bramek na wyjeździe. Tak więc remis 0:0 czy 1:1 będzie premiował drużynę z Bytomia, przy wyniku 2:2 będziemy mieli dogrywkę, a każdy wyższy remis da awans naszemu zespołowi. Oczywiście awans jednej czy drugiej ekipie zapewnie także jakakolwiek wygrana.

Lekką przewagę przed rewanżem ma Polonia, ale jak zobaczyliśmy w sobotnim starciu, obie ekipy są siebie godne i liczymy, że stworzą niezapomniane widowisko sportowe. Piłka jest wciąż w grze i dlatego wierzymy, że jutrzejszy wieczór w Bytomiu napisze kolejną piękną historię dla naszego klubu! Pełni wiary będziemy jutro trzymać kciuki za nasz zespół i postaramy się informować Was o najważniejszych wydarzeniach tego meczu na naszym profilu na facebooku. A wszystkim tym, którzy będą nas jutro wspierać w Bytomiu, życzymy udanego spektaklu! Do boju LKS!


19.06.2019 r., godzina 18.00, Bytom ul. Frycza-Modrzewskiego 3, Drugi mecz barażowy o awans do III ligi gr. 3sezon 2018/2019

Polonia Bytom (2) – (2) LKS Czaniec