Podsumowanie okresu przygotowawczego LKS Czaniec

W ubiegły weekend zakończył się okres przygotowawczy naszej pierwszej drużyny do rundy wiosennej seoznu 2022/23 w IV lidze śląskiej gr. II. Niestety nie udało się nam rozegrać ostatniego, zaplanowanego sparingu, ze względu na rezygnację z gry naszego rywala, LKSu Jawiszowice. Wobec tego podopieczni Szymona Waligóry rozegrali grę wenwętrzną, która zakończyła wspomniany okres przygotowań. Od poniedziałku nasza drużyna rozpoczęła mikrocykl przygotowujący do pierwszego, mistrzowskiego meczu w tym roku. W najbliższą sobotę zagramy w Rybniku z miejscowym ROWem. Początek tego spotkania o godzinie 15.00!

W minionym okresie przygotowawczym udało nam się rozegrać siedem gier kontrolnych. Cztery z nich zakończyły się naszymi zwycięstwami, raz remisowaliśmy, a dwa razy musięliśmy uznać wyższość rywala. Poniżej pełne zestawienie wszystkich meczów sparingowych:

20.01.2023 r. LKS Czaniec vs BKS Stal Bielsko-Biała (Okręgówka) 4:2, bramki: 2x O. Apanchuk, Ilya, bramka samobójcza

25.01.2023 r. LKS Czaniec vs Jantar Ustka 5:0 (IV liga), bramki:2x A. Apanchuk, Ilya, O. Apanchuk, Świniański

28.01.2023 r. LKS Czaniec vs Wiślanie Jaśkowice (IV liga) 0:0

04.02.2023 r. LKS Czaniec vs KS Chełmek (Okręgówka) 1:2, bramka: Ilya.

11.02.2023 r. LKS Czaniec vs CKS Czeladź (Okręgówka) 3:2, bramki: 2x O. Apanchuk, Wolf

18.02.2023 r. LKS Czaniec vs Drama Zbrosławice (IV liga) 1:4, bramka: O. Apanchuk

25.02.2023 r. LKS Czaniec vs KS Międzyrzecze (Okręgówka) 4:1, bramki: 3x O. Apanchuk, Gawor

Najlepszym strzelcem naszej drużyny od początku roku jest Oleksandr Apanchuk, który w dotychczasowych grach kontrolnych trafił do siatki rywali aż dziewięć razy. Trzy trafienia zaliczył Ilya, dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się młodszy z braci Apanchuk, Andryii, a po jednym trafieniu zanotwali Gawor, Świniański i Wolf.

Jeśli chodzi o aspekt kadrowy, to tutaj możemy pochwalić się dwoma wzmocnieniami, o których informowaliśmy w poprzednim tygodniu. Nowymi graczami LKSu Czaniec zostali Samuel Colik oraz Maciej Szkucik. Z tego miejsca jeszcze raz witamy naszych nowych graczy i życzymy im powodzenia! Po stronie ubytków natomiast musimy pochwalić się faktem, że nikt z obecnej kadry nie opuścił naszej drużyny zimą. Jedynym zawodnikiem, którego udział w spotkaniach stoi pod znakiem zapytania jest Sebastian Wiśniowski. Jednak w tym przypadku dłuższa nieobecność naszego wychowanka będzie spowodowana zabiegiem kolana, któremu poddał się Sebastian. Trzymamy kciuki za naszego napastnika i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Z niecierpliwością oczekujemy już startu ligi i z tego miejsca serdecznie zapraszamy wszyskich kibiców do wspierania naszego zespołu w roku 2023! Obiecujemy, że damy z siebie wszystko! Do boju LKS!