Podsumowanie okresu przygotowawczego

Runda wiosnna w IV lidze śląskiej gr. II rusza już w najbliższy weekend więc czas powrócić do regularności. Zaczynamy od podsumowania tego co działo się przez ostatnie dwa miesiące w naszym klubie.

LKS Czaniec rozpoczął treningi w 2022 roku 10 stycznia. W tym czasie podopieczni Szymona Waligóry rozegrali sześć gier kontrolnych. W tych spotkaniach nasz zespół był bezkompromisowy, trzy razy wygrywając, trzy razy przegrywając. W pokonanym polu pozostawiliśmy rezerwy BTSu Rekord Bielsko-Biała (3:0), Gwardię Koszalin (5:4) oraz Unię Dąbrowa Górnicza (2:0). Pokonani zostaliśmy natomaist przez następujące drużyny Unia Oświęcim (5:1), MKS Myszków (4:1), Unia Kosztowy (2:0). Od 29 stycznia do 4 lutego nasza drużyna przebywała ponadto na tygodniowym zgrupowaniu w nadmorskiej Ustce.

Jeśli chodzi o rynek transferowy to na naszym podwórku nie działo się tej zimy dosłownie nic. Pierwszego zespołu nie zasilił nikt, podobnie jak nikt naszej drużyny nie opuścił. Do zdrowia wracają natomiast nieobecnie w drugiej połowie rundy jesiennej Pielichowski oraz Machalica. Nie obyło się jednak bez problemów zdrowotnych podczas zimowego okresu przygotowawczego. Najdłuższą przerwę miał tej zimy Oczko, który powoli dochodzi już do siebie i mamy nadzieję, że szybko odzyska swoją formę. Ponadto z różnych powodów i w różnym wymiarze czasowym zmuszeni do przerwy przez urazy tej zimy byli Borak, Machalica, Gawor, Maciej Felsch, Wiśniowski. Warto również dodać, że podczas okresu przygotowawczego kolejny raz błysnęli nasi młodzi wychowankowie tacy jak Pachler czy Mrowiec, którym udało się rozegrać sporo minut w pierwszym zespole, oczywiście poza Stworą i Wiśniowskim, którzy rozgrywali mecze w pierwszym składzie regularnie. W spotkaniu z Gwardią Koszalin w pierwszym składzie grał młodziutki Jonasz Orlicki (rocznik 2006) jednak z powodu urazu, musiał pauzować w drugiej połowie zimowych przygotowań.

W najbliższą sobotę o godzinie 11.30 rozegramy swój pierwszy mecz o punkty w tym roku. Naszym rywalem będą rezerwy pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Będzie to więc starcie 10 ekipy z 4, a w dodatku derby naszego regionu. Mamy nadzieję, że praca wykonana przez nasz zespół przełoży się na wyniki już od pierwszego, jesiennego meczu i będziemy trzymać kciuki za pozytywne rozstrzygnięcie tego pierwszego starcia!

Sparingi LKS Czaniec ZIMA 2022:

28.01.2022 r., godzina 19.00, Chełmek, LKS Czaniec 3:0 BTS Rekord II (klasa okręgowa)

02.02.2022 r., godzina 17.00, Koszalin, Gwardia Koszalin (IV liga) 4:5 LKS Czaniec

09.02.2022 r., godzina 18.00, Chełmek, Unia Oświęcim (IV liga) 5:1 LKS Czaniec

12.02.2022 r., godzina 11.00, Myszków, MKS Myszków (IV liga) 4:1 LKS Czaniec

19.02.2022 r., godzina 10.00, Dąbrowa Górnicza, Unia Dąbrowa Górnicza (IV liga) 0:2 LKS Czaniec

26.02.2022 r., godzina 13.00, Ustroń, LKS Czaniec 0:2 Unia Kosztowy (IV liga)