Podsumowanie okresu przygotowawczego

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 na IV-ligowych boiskach dobiegł końca. Podpieczni Szymona Waligóry i Sławomira Tynki rozpoczynają dzisiaj mikrocykl przed pierwszy mistrzowskim meczem rundy rewanżowej. W najbliższą sobotę zagramy w Łękawicy z tegorocznym beniaminkiem, Orłem.

Zakończony okres przygotowawczy był dla naszego zespołu dość specyficzny i sinusoidalny. Przygotowania rozpoczęliśmy 11 stycznia i już pierwszy tydzień został zakończony bardzo pozytywnym akcentem i pewnym ograniem rezerw Rekordu Bielsko-Biała 1:4. Kolejny sparing to zimny prysznic i wysoka porażka z Góralem Żywiec aż 5:2, ale na nasze usprawiedliwienie w tamtym spotkaniem nasz sztab szkoleniowy sprawdzał większą część młodzieży co niestety przełożyło się na jakość meczu zwłaszcza w pierwszej połowie. Dobrą dyspozycję styczniowych przygotowań potwierdziliśmy w kolejnych trzech sparingach. O ile test mecz z A-klasowym Orłem Wieprz i wygrana 5:0 nikogo na kolana nie powaliła, to pewne pokonanie III-liowego Gwarka Tarnowskie Góry 5:0 czy remis 0:0 po niezłym mecz z Wiślanami Jaśkowice mogły napawać optymizmem. Jednak kolejne dwa spotkania wlały w nasze serca sporo niepewności przed zbliżającą się ligową inauguracją. Niestety spore problemy kadrowe, związane z drobnymi urazami oraz infekcją przeziębienia spowodowały, że w mocno okrojonym składzie dostaliśmy lekcje futblu od Warty Zawiercie, przegrywając 6:1, a także przegraliśmy 2:0 z KSem Chełmek. Problemy kadrowe storpedowały także zaplanowany na ostatni weekend sparing z AKSem Mikołów. Ogólny bilans rozegranych siedmiu meczów kontrolnych wynosi 3 zwycięstwa, 1 remis i 3 porażki. Bilans bramkowy wyniósł 13:14.

Gdyby więc wyciąć ostatnie dwa tygodnie, moglibyśmy być bardzo optymistycznie nastawieni do ligowej inauguracji, ale nie jest też aż tak źle. Zdecydowana większość zespołu w pełni przepracowała okres przygotowawczy, a być może na sobotnie spotkanie Szymon Waligóra będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego też ze spokojem dajmy przepracować ten tydzień naszej drużynie i ze spokojem oczekujmy na sobotnie starcie w Łękawicy bo wierzymy, że inauguracja dostarczy nam wielu pozytywnych emocji co przełoży się na cenne trzy punkty już w pierwszym meczu rundy wiosennej.

Zestawienie zimowych sparingów LKS Czaniec:

17.01.2021 r., godz. 14.00, Bielsko-Biała, BTS II Rekord Bielsko-Biała (klasa okręgowa) – LKS Czaniec 1:4

23.01.2021 r., godzina 13.00, Czehowice-Dziedzice LKS Czaniec – Góral Żywiec (klasa okręgowa) 2:5

30.01.2021 r., godzina 13.00,Czechowice-Dziedzice, LKS Czaniec – Gwarek Tarnowskie Góry (III liga) 2:0

06.02.2021 r., godzina 11.30, Czechowice-Dziedzice, LKS Czaniec – Orzeł Wieprz (A klasa) 5:0

13.02.2021 r., godzina 11.00, Kraków, LKS Czaniec – Wiślanie Jaśkowice (IV liga) 0:0

20.02.2021 r. godzina 11.00, Zawiercie, Warta Zawiercie (IV liga) – LKS Czaniec 6:1

27.02.2021 r., godzina 15.00, Chełmek, KS Chełmek (IV liga) – LKS Czaniec 2:0