Podsumowanie okresu przygotowawczego

Za podopiecznymi Macieja Żaka długi, prawie dwumiesięczny okres przygotowawczy. Od 11 stycznia nasz zespół rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/2019. Po kilkunasty dniach intensywnych treningów fizycznych na własnych obiektach, piłkarze udali się na tygodniowe zgrupowanie do nadmorkiej Ustki, gdzie nastąpiło apogeum skali trudność w tym zimowym okresie przygotowawczym. Od ponad tygodnia, po okresie trenowania na sztucznych nawierzchniach, nasi gracze trenują już na boiskach naturalnych.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy LKS Czaniec rozegrał siedem meczów sparingowych z rywalami z IV i III ligi. W trzech sparingach wygrywaliśmy, w dwóch remisowaliśmy oraz w dwóch przegrywaliśmy. Stosunek bramkowy tych spotkań wyniósł 14:9.

LKS Czaniec nie przeprowadził zimą żadnych transferów poza pozyskaniem w charakterze definitywnym Daniela Zaręby, bramkarza, który jesnią świetnie spisywał się w ekipie naszych junorów, a zimą trenował na stałe z pierwszym zespołem. Ponadto po kontuzji do pełni formy wracają już Borak i Paweł Kozieł, których wiosną powinniśmy częściej widywać na placu gry w naszej ekipie. Od początku rundy zabraknie na nim z pewnością Zakrzewskiego, który wciąż przechodzi rehabilitację po złamaniu palca w stopie oraz Waligóry, który również jest w trakcie rehabilitacji po zerwaniu więzadeł w kolanie.

Przypominamy, że LKS Czaniec wiosenne granie rozpocznie od zaległego spotkania z rezerwami GKSu Tychy, goszcząc na Tyskich Paprocanach już w najbliższą sobotę, 9 marca o godzinie 15.00.

Zestawienie meczów sparingowy LKS Czaniec ZIMA 2019:

25.01.2019 r., Czechowice-Dziedzice LKS Czaniec – TS II Podbeskidzie Bielsko-Biała (IV liga) 4:0 (1:0)

30.01.2019 r., Czechowice-Dziedzice LKS Czaniec – Górnik II Zabrze (III liga) 3:3 (2:2)

06.02.2019 r., Ustka Jantar Ustka (IV liga) – LKS Czaniec 1:3 (0:1)

09.02.2019 r., Czechowice-Dziedzice LKS Czaniec – Pniówek Pawłowice (III liga) 1:1 (0:1)

16.02.2019 r., Czechowice-Dziedzice LKS Czaniec – Trzebinia Siersza (IV liga) 1:2 (0:0)

23.02.2019 r., Nowy Targ Podhale Nowy Targ (III liga) –LKS Czaniec 1:0 (1:0)

02.03.2019 r., Łęki LKS Czaniec – Dalin Myślenice (IV liga) 2:1 (2:1)