Pionier Pisarzowice – LKS Czaniec: Zapowiedź

Zaledwie dwa dni po ostatnim meczu ligowym, podopieczni Macieja Żaka po raz kolejny już w tym sezonie wyjdą na boisko aby powalczyć w meczu o stawkę. Tym razem naszych piłkarzy czeka walka w drugiej rundzie Totolotek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała z A-klasowym Pionierem Pisarzowice.

Nasz dzisiejszy rywal to aktualny wicemistrz A-klasy, który poprzedni sezon zakończył tuż za plecami rezerw MRKSu Czechowice-Dziedzice, tracąc do mistrza 12 punktów. Obecne rozgrywki Pionier rozpoczął od okazałego zwycięstwa 5:1 z Sokołem Buczkowice i po pierwszej kolejce zajmuje drugie miejsce w stawce. Obie ekpiy mierzyły się w przeszłości ze sobą. W 2007 roku w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski, grający w rezerwowym składzie LKS Czaniec poległ w Pisarzowicach aż 3:0 i szybko pożegnał się z pucharowymi rozgrywkami. Z kolei rok później, w tej samej rundzie zmagań, LKS Czaniec pokonał Pionier 3:2, awansując do kolejnej rundy.

Dziś spodziewamy się nieco łatwiejszego zadania, bowiem wierzymy, że nasi gracze podejdą do tego meczu jak najbardziej poważnie, z szacunkiem do rywala i wygrają pewnie, pieczętując awans do kolejnej rundy. Pisarzowice w pierwszej rundzie wygrały 3:0 w Hecznarowicach, z kolei podopieczni Macieja Żaka pokonali w Kobiernicach miejscową Sołę 6:0. Początek dzisiejszego starcia o godzinie 17.30, serdecznie zapraszamy! Do boju LKS!


20.08.2019 r., godzina 17.30, Pisarzowice, II runda Totolotek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała sezon 2019/2020

Pionier Pisarzowice – LKS Czaniec