Pierwszy zespół powrócił do trenowania

Po prawie miesięcznej przerwie, 10 stycznia podpieczni Macieja Żaka rozpoczęli zimowy okres przygotowawczy. Na pierwszym treningu, który odbywał się na orliku w Porąbce, stawiło się 15 zawodników. Poza zawodnikami nominalnie grającymi w tym sezonie w pierwszym zespole, na treningu pojawiło się dwóch naszych wychowanków z drugiego zespołu, którzy okres przygotowawczy rozpoczną z pierwszą drużyną. Z kadry trenera Macieja Żaka niobecni byli Palarczyk, Handy i Loranc.

W przyszłym tygodniu nasz zespół rozpocznie pierwszy tej zimy mikrocykl i z pewnością nie będzie on należał do najłatwiejszych, bo przed naszym zespołem okres budowania formy fizycznej. W poniedziałek i środę piłkarze trenować będą na obiektach ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach, we wtorek, czwartek i piątek czekają ich zajęcia na naszych obiektach w Czańcu, w hali i na stadionie. Pierwszy mecz kontrolny tej zimy został zaplanowany na 25 stycznia, kiedy to o godzinie 11.00 zagramy z III-ligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry.