Pierwszy bój o szczyt

Sezon nabiera tempa i nie mamy na jego starcie ani chwili wytchnienia. Przed nami trzecia ligowa kolejka, w której dojdzie do pierwszego w tym sezonie starcia na szczycie. Podopieczni Macieja Żaka podejmą liderującą w stawce ekipę Drzewiarza Jasienica, która wyprzedza naszą ekipę tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Nasz jutrzejszy rywal jest dobrze znany czanieckim kibicom bo mieliśmy okazję mierzyć się z Drzewiarzem wielokrotnie. W poprzednim sezonie nie odnotowaliśmy porażki z Jasienicą. W spotkaniu wyjazdowym, jesienią, wygraliśmy aż 5:1, a wiosną w Czańcu padł remis 1:1. Jednak drużyna Drzewiarza z jesieni tamtego roku, a wiosny i jesieni tego roku to dwie inne drużyny. Już podczas ostatniej wizyty w Czańcu, gospodarze jutrzejszego starcia potwierdzili, że przeszli sporą metamorfozę. Jeszcze większą obserwujemy dzisiaj, gdy Jasienica po ograniu 3:2 Wilków Wilcza i 3:0 rezerw GKS-u Tychy, zajmuje pierwszą lokatę w ligowej stawce. W tym samym czasie nasza ekipa ograła 2:0 Dąb Gaszowice i 1:0 Polonię Łaziska Górne i plasuje się na drugim miejscu w stawce IV-ligowców drugiej grupy śląskiej.

Czeka nas jutro najpoważniejszy test jak do tej pory. Wierzymy jednak w swoje umiejętności i jeśli zrealizujemy w pełni założony plan to możemy być spokojni o końcowy wynik jutrzejszego starcia w Jasienicy. Trzeba jednak zaznaczyć, że faworytem będzie Drzewiarz, choćby przez wzgląd na własne boisko. My lubimy rozgrywać takie spotkania więc tym bardzie z niecierpliwością czekamy na jutrzejsze wydarzenie weekendu. Do boju LKS!

Z jutrzejszego meczu nie będziemy prowadzić relacji tekstowej live. Jeśli warunki techniczne pozwolą, przeprowadzimy transmisję na żywo na naszym kanale youtube i na facebooku! Serdecznie zapraszamy!


18.08.2018 r., godzina 17.00, Jasienica, 3 kolejka IV ligi śląskiej gr. II 2018/2019

Drzewiarz Jasienica – LKS Czaniec

Sędziowie: Dawid Cieślok (Ruda Śląska) oraz Dawid Griner (Chorzów) i Mateusz Poranek (Ruda Śląska)