Pierwsze letnie zwycięstwo

W sobotnie, upalne przedpołudnie przyszło mierzyć się podopiecznym Macieja Żaka w drugim letnim sparingu. Tym razem do optymalnego składu brakowało nam trzech zawodników, Zakrzewskiego, na którego poczekamy jeszcze do połowy sierpnia, Kaczmarczyka, który leczy lekki uraz, ale w przyszłym tygodniu będzie już do dyspozycji oraz Marczyńskiego, który obecnie przebywa na testach w II-ligowym klubie. Poza dostępnymi graczami, w sobotnim sparingu udział wzięło dwóch testowanych graczy, którzy są blisko podpisania kontraktów z naszym klubem, o czym prawdopodobnie poinformujemy niebawem.

Spotkanie przez pełne 90 minut było kontrolowane przez nasz zespół i końcowy wynik, jakim było zwycięstwo 2:1, był najniższym wymiarem kary. Sam Paweł Kozioł czy Ilya mogli podwyższyć prowadzenie w pierwszej połowie, w drugiej swoje szanse zmarnowali Wiśniowski i Karcz. Goście zagrozili naszej bramce tak naprawdę raz, w 28 minucie meczu. Kurek uderzył z okolicy 20 metra i trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Zarębę. Jeszcze przed przerwą udało się naszej drużynie odpowiedzieć, kiedy to Ilya wykoryrzystał podanie od Karcza i sytuację sam na sam zamienił na bramkę wyrównującą. Decydujący cios nasz zespół zadał na pięć minut przed końcem meczu. Papież dośrodkował w pole karne, a futbolówkę wolejem z granicy pola karnego uderzył bez zastanowienia Loranc. Co prawda bramkarz gości przepuścił ten strzał między swoimi nogami, ale cała akcja i jej wykończenie było bardzo efektowne. Goście wcześniej, w 75 minucie otrzymali czerwoną kartkę i mcz kończyli w „10”.

Cieszy pierwsze letnie zwycięstwo, ale przede wszystkim styl w jakim zagraliśmy to spotkanie. To na pewno uspokoi trochę nastroje i pozwoli spokojnie pracować sztabowi w kolejnych mikrocyklach. Przed nami tydzień z kolejnymi dwoma sparingami. W środę i w sobotę na własnym stadionie zmierzymy się z Beskidem Andrychów i Przemszą Siewierz. Serdecznie zapraszamy.


20.07.2019 r., godzina 11.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, sparing nr 2 lato 2019

LKS Czaniec – MKS Trzebinia 2:1 (1:1)

Bramki: 44′ Ilya, 85′ Loranc – 28′ Kurek

Kartki: 75′ Zybiński (czerwona kartka)

Skład LKS Czaniec: Zaręba – Borak, Żak, testowany 1, Palarczyk, Swierczynski, testowany 2, Kozioł, Ilya, Loranc, Karcz oraz Majda, Wiśniowski, Papież, Stawowy, Stwora.

Skład MKS Trzebinia: Wróbel – Martyniak, Kwiecień, Kiczyński, Jarosz, Sz. Kurek, Szczurek, Zybiński, Wierzba, J. Pająk, Sochacki oraz Wilczek, testowany 1, Stachowski, testowany 2, Bugdalski, testowany 3.