Orzeł Łękawica-LKS Czaniec: Zapowiedź

Niespełna trzy i pół miesiąca czekaliśmy na powrót na ligowe boiska naszych IV-ligowców. Po mocnym okresie przygotowawczym już jutro podopieczni Szymona Waligóry wracają do walki punkty. Rywalem naszego zespołu w inaugurujacym rundę wiosenną meczu będzie beniaminek rozgrywek, Orzeł Łękawica.

Nasi sobotni rywale są bezpośrednim sąsiadem w ligowej tabeli naszego LKSu, mając nad nami przewagę punktu. Jako, że do tabeli zostały dodane trzy punkty dla każdego zespołu za mecz z wycofaną z rozgrywek Odrą Centrum, Łękawica ma swoim koncie 22 oczka, a Czaniec 21. Stosunek bramkowy Łękawicy wynosi 27:24, a naszego zespołu 28:40. Łękawica grała jesienią ze zmiennym szczęściem na własnym obiekcie, wygrywając cztery razy, raz remisując i cztery razy przegrywając. Z kolei LKS Czaniec dużo lepiej radził sobie w roli gościa, wygrywając pięć spotkań na wyjeździe i przegrywając trzykrotnie.

Historia bezpośrednich spotkań Łękawicy i Czańca przemawia zdecydowanie na naszą korzyść, ale jej główna część sięga czasów gry naszego zespołu w klasie okręgowej w sezonach 2005/2006 i 2006/2007. Wtedy to wygraliśmy wszystkie cztery spotkania ligowe z Łękawicą w tym oba na wyjeździe w stosunku 2:0 i 4:1. Jesienne starcie obu ekip, rozegrane 15 sierpnia zakończyło się remisem 1:1, co pozostawiło wtedy spory niedosyt w naszych szeregach bowiem zmarnowaliśmy kilka dogodnych okazji bramkowych.

Z niecierpliwością wyczekujemy pierwszego gwizdka sobotniego pojedynku w Łękawicy. Czeka nas z pewnością bardzo trudna przeprawa, ale chcąc myśleć o spokojnym utrzymaniu, a zwłaszcza o czymś więcej, musimy pojechać na konfrontację z Orłem tylko i wyłącznie po zwycięstwo. I za takie rozstrzygnięcie będziemy mocno trzymać jutro kciuki bo wierzymy, że absolutnie stać nasz zespół na wygraną i na zakończenie serii pięciu ligowych porażek z rzędu! Start meczu o godzinie 15.00, do boju LKS! Na naszym facebooku będziemy się starać informować Was o najważniejszych wydarzeniach jutrzejszego meczu!


13.03.2021 r., godzina 15.00, Łękawica, 18 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

Orzeł Łękawica – LKS Czaniec