Odra Centrum Wodzisław Śląski – LKS Czaniec: Zapowiedź

Wyjątkowo w niedzielę przyjdzie rozegrać kolejny ligowy mecz podopiecznym Macieja Żaka tej jesieni. Po ograniu na własnym obiekcie dotychczasowego lidera rozgrywek, LKS Czaniec po raz pierwszy w tym sezonie objął prowadzenie w stawce. Tym razem powinno czekać nas teoretycznie prostsze zadanie, ale tylko na papierze. W rzeczywistości, jaką jest nieprzewidywalność tej szalonej ligi, musimy nastawić się na trudną przeprawę w Wodzisławiu Śląskim, mierząc się z Odrą Centrum.

Już raz, w pierwszej kolejce tego sezonu, nasz zespół gościł w Wodzisławiu, rywalizując z inną drużyną z tego miasta, Odrą APN. Tamto spotkanie, z jednym z faworytów ligi, zakończyło się remisem 3:3 i dostarczyło kibicom wielu emocji. Tym razem LKS Czaniec mierzył się będzie z czternastą ekipą stawki, która zgromadziła na swoim koncie sześć punktów, wygrywając dwa spotkania i przegrywając sześć. Bilans bramkowy Odry Centrum wynosi 9:23. Warto tutaj dodać, że wspomniane dwa zwycięstwa Odra odnosiła w starciach wyjazdowych, w tym ostatnie przed tygodniem w Czechowicach, ogrywając jednego z faworytów ligi, LKS Goczałkowice-Zdrój 3:1. W tym samym czasie podopieczni Macieja Żaka zgromadzili na swoim koncie osiemnaście punktów, pięc razy wygrywając i trzy remisując. Niepokonany do tej pory zespół ma bilans bramkowy 11:5. W poprzedniej kolejce pokonaliśmy przed własną publicznością Unię Książenice 1:0.

Już w poprzednim sezonie rywalizacja z Odrą Centrum nie była dla nas łatwym zadaniem. Jesienią 2018 roku, mając dobry bilans po starcie sezonu, zremisowaliśmy w Wodzisławiu bezbramkowo, grając bardzo przeciętne spotkanie. Tym razem liczymy, że nasza drużyna, mająca swoje problemy kadrowe, stanie na wysokości zadania i utrzyma poziom z poprzednich tygodni, dopisując do swojego konta kolejne trzy oczka. Będziemy w niedzielę mocno trzymać kciuki za takie rozwiązanie. Zaczynamy o godzinie 15.00! Do boju LKS!


06.10.2019 r., godzina 15.00, Wodzisław Śląski, 9 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 19/20

Odra Centrum Wodzisław Śląski – LKS Czaniec