Obchody 70-lecia godnie rozpoczęte!

Rok 2019 jest szczególny dla całej Czanieckiej rodziny ze względu na jubileusz 70-lecia powstania klubu. To właśnie początek 1949 roku uważa się za datę połączenia klubów HKS Czaniec i Tęcza Czaniec, tworząc LZS Czaniec, który później przekształcił się w dzisiejszy LKS. Dlatego też nie można było inaczej rozpocząć świętowania swojego jubileuszu, jak od corocznego balu karnawałowego w pobliskim Bujakowie.

Jubileuszowy bal zgromadził łącznie około 140 osób na co złożyła się rzesza sponsorów i darczyńców naszego klubu, Pan Krszystof Pawiśnki, Pan Marek Handzlik (Marhan), Pan Andrzej Piętka (FCA Poland SA), Panowie Wojciech Rudzki i Janusz Gajewski (Instal Art), Państwo Zbigniew i Lucyna Dybał (Czanieckie Makarony), Pan Krzysztof Kobiałka (Stal Hart), Pan Wojciech Zarębski (PoppArt), wójt gminy Porąbka Paweł Zemanek, starosta Bielski Andrzej Płonka, radni gminy Porąbka i powitatu bielskiego, działacze i zarząd LKS Czaniec, sztab szkoleniowy i piłkarze pierwszego zespołu oraz sztab szkoleniowy Akademi Młodzieżowej. Warto zaznaczyć, że bal swoją obecnością uświetnił również Sekretarz Generalny PZPN, Maciej Sawicki, prezes ŚlZPN Henryk Kula oraz prezesi BOZPN i podokręgu Bielsko-Biała Czesław Biskup oraz Roman Kubieniec.

Na zdjęciu od lewej Krzysztof Pawiński (Prezes firmy Maspex) oraz Maciej Sawicki (Sekretarz Generalny PZPN)

Uroczystość rozpoczął prezes LKS Czaniec, Mateusz Waligóra witając wszystkich gości, a także przedstawiając w pigułce podsumowanie minionego roku. Na scenie została odtworzona także prezentacja ilustrucjąc najważniejsze momenty 70-lecia LKS-u Czaniec. Następnie na scenie pojawił się prezes honorowy LKS Czaniec i wspólnie z obecnym prezesem odbyło się wręczenie podziękowań dla sponsorów i wyróżnień dla działaczy i przedstawicieli sztabu szkoleniowego. Później prezesi przyjęli nagrody z okazji 70-lecia LKS-u Czaniec z rąk wójta gminy Porąbki i starosty Bielskiego, Sekretarza Generalnego PZPN i prezesa Śląskiego ZPN, prezesów BOZPN i podokręgu Bielsko-Biała, a także radnych powiatu bielskiego.

Z rąk Sekretarza Generalnego PZPN została przekazana specjalna koszulka reprezentacji Polski z numerem „70”

Warto w tym momencie warto wyróżnić kilka zdań jakie padły z ust Sekretarza Generalnego PZPN, Macieja Sawickiego, który podkreślił uznanie przede wszystkim dla kapitalnej pracy jaką klub wykonuje z młodzieżą, szkoląc obecnie 100 młodych adeptów piłki nożnej, życzył kolejnych co najmniej 70-ciu lat funkcjonowania klubu na godnym poziomie, awansu zespołu seniorów do III ligi, a także ciągłej pasji i zaangażowania w rozpowszchnianiu piłki nożnej wśród społeczności lokalnej. Całość części oficjalnej zakończył prezes honorowy LKS Czaniec, który podziękował wszystkim za zaangażowanie w budowę klubu LKS Czaniec w minionym roku i wyraził nadzieję na odnoszenie kolejnych sukcesów, zwłaszcza w pracy z młodzieżą.

Później wszyscy zaproszeni goście świętowali jubileuszowe obchody, aż do białego rana wspominając najważniejsze fakty z życia klubu z ostatnich lat, ale i tych wcześniejszych.

Szerszą fotorelację z balu i zdjęcia autorstwa Rafała Waligóry znajdziecie TUTAJ>>