Noworoczny bal LKS Czaniec

25 stycznia, jak co roku, odbył się Noworoczny Bal LKS Czaniec. W sali balowej w Bujakowie zgromadziło się około 100 osób na czele z wójtem gminy Porąbka, Pawłem Zemankiem, radnymi gminy oraz powiatu bielskiego, sponsorami naszego klubu, członkami zarządu, sztabem szkoleniowym pierwszego zespołu oraz Akademii, a także zawodnikami pierwszej drużyny.

Bal rozpoczął się od przemowy prezesa, Mateusza Waligóry, który krótko podsumował miniony, 2019 rok i podziękował wszystkim obecnym za wsparcie i okazaną pomoc na rzecz LKSu Czaniec. 70-lecie klubu, jakie obchodziliśmy w poprzednim roku, zostało godnie uczczone zdobyciem przede wszystmi Mistrzostwa IV ligi śląskiej gr.II oraz prestiżowym dwumeczem barażowym z Polonią Bytom. Przedstawione zostały także cele klubu na nadchodzący rok. Najważniejszym z nich jest rozwój młodzieżowej Akademii oraz systematyczne wprowadzanie wychowanków do pierwszego zespołu. Na środku pojawił się również Szymon Waligóra, wiceprezes ds szkolenia młodzieży, który podsumował miniony rok pod kątem życia Akademii. Wyróżnione zostało zdobycie brązowej odznaki Certyfikacji Szkółek Piłkarskich Polskiego Związku Piłki Nożnej przez naszą Akademię oraz ciężka, codzienna praca trenerów naszej Akademii z młodzieżą w postaci ponad 700 jednostek treningowych.

Część oficjalną zakończyło szczególne wyróżnienie dla prezesa honorowego LKSu Czaniec, Wojciecha Waligóry. Wszystko dzięki odbywającym się dzień wcześniej, 24 stycznia, obchodom 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Bielsko-Biała. Podczas tych uroczystości LKS Czaniec został wyróżniony jako czołowy klub województwa Śląskiego i doceniony przez zarządzających śląską piłką. Zarząd LKSu Czaniec postanowił podziękować Wojciechowi Waligórze za jego wieloletni i ciągły wkład w rozwój LKSu Czaniec, doceniając że to przede wszystkim dzięki tej właśnie osobie mały klub stał się jedną z wiodących ekip na śląskiej mapie piłkarskiej.

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa, która trwała do białego rana.