Nieprzyjemny wyjazd

Wysoka pozycja w stawce, dobra forma w obecnych rozgrywkach, spore posiłki z pierwszoligowej drużyny, małe i nieprzyjemne boisko. Powiedzieć, że podopiecznych Macieja Żaka czeka najtrudniejszy mecz jak do tej pory w tym sezonie to nie powiedzieć nic. W najbliższą niedzielę LKS Czaniec zawita do Tychy aby sprawdzić się z rezerwami GKS-u. Ten mecz to hit najbliższej kolejki na IV-ligowych boiskach.

Naszego najbliższego rywala w skrócie opisaliśmy już powyżej. Ale skupmy się na aspektach czysto sportowych. GKS Tychy w tym sezonie prezentuje się bardzo solidnie. W 12 rozegranych meczach, Tyszanie zgarnęli 20 punktów i plasują się na wysokiej, piątej pozycji w tabeli. W miniony weekend GKS ograł na wyjeździe inny zespół ze ścisłej czołówki tabeli, Decor Bełk, 2:1 zdobywając zwycięskiego gola w ostatniej minucie meczu. My dobrze znamy te ostatnie minuty w wykonaniu Tyszan. w ostatnim naszym bezpośrednim starciu w maju, właśnie w taki sposób GKS ograł nas na boisku w Paprocanach, na których zagramy także w niedzielę. Mimo prowadzenia 1:0, straciliśmy dwie bramki w końcówce meczu i schodziliśmy z boiska jako pokonani.

Mamy nadzieję, że w niedzielnym starciu będziemy się mogli zrewanżować GKS-owi. Argumenty ku temu mamy też bardzo mocne i potwierdzone na boisku w obecnym sezonie faktem bycia liderem rozgrywkę z dorobkiem 31 punktów. Przed tygodniem, kontynuując serię zwycięstw, pokonaliśmy Wilki Wilcza 1:0.

Runda jesienna wkracza w decydującą fazę. Na przełomie października i listopada trzeba będzie pokazać charakter i wolę walki. My wierzymy, że tych cech nie zabraknie naszym graczom i przy dodaniu do tego umiejętności piłkarskich, sięgniemy w niedzielę po kolejny komplet punktów. Start meczu o godzinie 11.00. Do boju LKS!


28.10.2018 r., godzina 11.00, Tychy/Paprocany, 13 kolejka IV ligi śląskiej gr.II

GKS II Tychy – LKS Czaniec

Sędziowie: Maciej Jankowski (Bytom) oraz  Dawid Woliński (Bytom) i Paweł Bajon (Bytom)