Młodzież dała zwycięstwo z Jantarem

Na zakończenie tygodniowego zgrupowania w Ustce podopieczni Macieja Żaka rozegrali sparingowy mecz z miejscowym Jantarem, wystepującym w IV lidze grupie pomorskiej. Podobnie jak przed rokiem mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 3:1 naszego zespołu, choć był to najmniejszy wymiar kary bo sytuacji bramkowych było zdecydowanie więcej.

W pierwszej połowie futbolówka wpadła do bramki Jantara tylko raz, bo strzale Stróżaka, któremu asystował Palarczyk. Drugą część meczu lepiej rozpoczęli gospodarze, wykorzystując rzut karny sprokurowany przez Kozieła. W dalszej części meczu popis dali jednak nasi młodzi zmiennicy. Najpierw podanie Ilyii wykorzystał Loranc, zdobywając swojego premierowego gola w naszych barwach, a kilka chwil później sam obsłużył podaniem Wiśniowskiego, który również pierwszy raz trafił do siatki rywala w seniorskiej piłce.

Maciej Żak w ten sposób podsumował wczorajszy sparing dla portalu SportoweBeskidy.pl: Mimo zmęczenia zgrupowaniem było w naszej grze dużo dobrego. Sytuacji stworzyliśmy sobie tyle, że można by bez trudu obdzielić nimi kilka meczów. Szwankowała skuteczność i to rzecz, która wymaga poprawy.

Kilka zdjęć z tego meczu, a także z całości zgrupowania w Ustce możecie znaleźć TUTAJ>>

W dniu dzisiejszym nasz zespół wraca do Czańca, a już w sobotę rozegra kolejny mecz sparingowy, w Czechowicach-Dziedzicach z III-ligowym Pniówkiem Pawłowice Śląskie.


06.02.2019 r., godzina 15.00, Ustka, sparing nr 3

Jantar Ustka (IV liga) – LKS Czaniec 1:3 (0:1)

Bramki LKS Czaniec: Stróżak, Loranc, Wiśniowski

Skład LKS Czaniec: Majda (Kozieł) – Handy, Stawowy, Żak, Borak, Marczyński, Świerczyński, Nazdryn-Platnitski, Palarczyk, Karcz, Stróżak oraz Jurczak, Zaremba, Wiśniowski, Loranc, Papież.