Minimalne porażki seniorów i rezerw

To był ostatni weekend LKS-u Czaniec w walce o ligowe punkty w tej rundzie. Niestety w IV lidze śląskiej przegraliśmy minimalnie z faworytem IV ligi Polonią Łaziska Górne, a rezerwy po szalonym meczu bielskiej A-klasy z Klubem Sportowym Bystra również musiały pogodzić się z porażką. Zapraszamy do podsumowania tych konfrontacji.

IV liga:
W ostatnim meczu rundy jesiennej nie udało się piłkarzom LKS-u Czaniec zdobyć nawet jednego punktu w starciu z faworytem Polonią Łaziska Górne. W pierwszej połowie mądrze broniliśmy się, czekaliśmy na kontry i to dało bardzo dobry efekt. Jednak najpierw do bramki Patryka Kierlina trafili gospodarze po precyzyjnym strzale tuż przy słupku Mateusza Wojtka. Odpowiedź podopiecznych Szymona Waligóry była natychmiastowa. Tym razem po świetnym podaniu A. Apanchuka do siatki trafił Patryk Świniański. Ten sam zawodnik w 41 minucie wyprowadził LKS Czaniec na prowadzenie i do przerwy niespodzianka stała się faktem. Gospodarze w drugiej połowie mieli bardzo dużą przewagę i udokumentowali ją golem w 56 minucie, a akcję na długim słupku zamknął Aleksander Biegański. Niestety w 79 minucie Polonia Łaziska Górne, jak się okazało póżniej, strzeliła zwycięską bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Oliwier Buchczik i głową nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperowi LKS-u Czaniec. Do końca meczu zostało ponad 10 minut, ale nie udało się już czanieckim piłkarzom po raz trzeci dzisiaj trafić do siatki i podopieczni Piotra Mrozka odnieśli zasłużone zwycięstwo. Niestety zabrakło nam w drugiej połowie sił i kolejna porażka LKS-u Czaniec stała się faktem. Możemy być zadowoleni z naszych piłkarzy, bo trzeba przyznać, że ambitnie walczyliśmy z prawdopodobnym mistrzem rundy jesiennej. Przez porażkę coraz bardziej skomplikowaliśmy sobie sytuację w tabeli IV ligi śląskiej. Przed nami w 2023 roku jeszcze trzy sparingi (Brzezina Osiek, Rekord II Bielsko-Biała i Drzewiarz Jasienica), a potem przerwa zimowa i mamy przed sobą całą rundę wiosenną, aby powalczyć o utrzymanie. Wierzymy, że tak się stanie !

A-klasa:
W zaległym meczu bielskiej A-klasy zmierzyliśmy się w Wilkowicach z KS Bystra. Spotkanie było bardzo emocjonujące i padło w nim aż 7 bramek, ale niestety po ostatnim gwizdku sędziego z kompletu punktów cieszyli się tylko gospodarze. Pierwsze 30 minut przespaliśmy i dzięki temu przeciwnicy dwukrotnie w krótkim odstępie czasu zdołali pokonać Sławomira Tynkę, który po raz drugi z konieczności musiał stanąć między słupkami. Trochę lepsza gra czanieckich rezerw w dalszym fragmencie pierwszej połowy i zdobyta bramka kontaktowa przez Mateusza Surmę dała nadzieję na korzystny rezultat. W 56 mieliśmy już remis 2:2, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Wiśniowski. Napastnik LKS-u Czaniec wykorzystał świetne podanie Patryka Bochyńskiego i strzelił na pustą bramkę w poprzeczkę, a po odbiciu się futbolówka na szczęście przekroczyła całym obwodem linię bramkową, co zasugerował sędzia boczny. Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowo i mieliśmy już wynik 3:2. W 70 minucie po kapitalnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Surmy do siatki głową trafił ponownie Sebastian Wiśniowski i mieliśmy remis 3:3. Wydawało się, że to my jesteśmy bliżej strzelenia zwycięskiej bramki, ale w 80 minucie to KS Bystra objęła prowadzenie 4:3. Kilka minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał piłkarz gospodarzy. W 90 minucie Kacpera Kacorzyka zastąpił wchodzący powoli do drużyny seniorskiej z juniorów Ivan Wiśniewski i mógł on zostać bohaterem tego pojedynku. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nie trącił piłki głową, bo tyle z pewnością wystarczyłoby, aby piłka wpadła do siatki. W ostatniej akcji tego meczu Waldemar Wolf przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a do odbitej piłki dopadł Ivan Wiśniewski i uderzył zbyt lekko, aby zdobyć gola na wagę remisu. Po tym wydarzeniu sędzia Wojciech Szczurek zagwizdał po raz ostatni i znów pozostał niedosyt w szeregach naszej młodzieży, bo powinniśmy conajmniej jeden punkt wywieźć ze stadionu w Wilkowicach.


15 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2023/24
Polonia Łaziska Górne vs LKS Czaniec 3:2
Tempo Puńców – Gwarek Ornontowice 1:1
MKS Lędziny – Rekord II Bielsko-Biała 1:2
MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Tworków 3:2
Orzeł Łękawica – GKS II Tychy 3:0
Odra Wodzisław Śląski – Kuźnia Ustroń 1:1
ROW 1964 Rybnik – Decor Bełk 1:1
TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Spójnia Landek 2:2

3 kolejka A-klasy Bielsko-Biała sezon 2023/24
KS Bystra vs LKS II Czaniec 4:3
Centrum Ligota – GLKS II Wilkowice 0:1
Zapora Porąbka – Przełom Kaniów 4:2
Pionier Pisarzowice – Orzeł Kozy 4:2
Żar Międzybrodzie-Bialskie – Zamek Grodziec Śląski 0:2
Iskra Rybarzowice – TS Podbeskidzie III Bielsko-Biała 0:9
Zapora Wapienica – Sokół Hecznarowice 1:2


11.11.2023 rok (sobota), godzina 13.30, Łaziska Górne ul. Sportowa 3, 15 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2023/24
Polonia Łaziska Górne – LKS Czaniec 3:2 (1:2)
⚽ 13′ Wojtek, 56′ Biegański, 79′ Buchczik – 15′, 41′ Świniański

LKS Czaniec: Kierlin – Colik, Waligóra, Stańczak, Świniański, Bączek, Prus – Osowski, Markiewicz, Handy, Ilya (kpt), A. Apanchuk

Sędziowali: Mateusz Poranek – Zbigniew Szymanek, Krystian Furgała (Podokręg Katowice)

12.11.2023 rok (niedziela), godzina 13.00, Wilkowice ul. Samotna 12, 3 kolejka A-klasy (mecz zaległy) sezon 2023/24
KS Bystra – LKS II Czaniec 4:3 (2:1)
⚽  20′ B.Pachny, 30′ S.Pachny, 60′, 80′ – 43′ Surma, 56′, 70′ Wiśniowski

LKS II Czaniec: Tynka – Stokłosa (70′ Sztefko), Kwaśniak, Stwora, Kacorzyk (90′ Wiśniewski) – Orlicki, Kołek, Surma – Bochyński, Wiśniowski, Wolf (kpt)

Sędziowie: Wojciech Szczurek – Łukasz Glądys, Kacper Zieliński (Podokręg Bielsko-Biała)