LKS Drzewiarz Jasienica-LKS Czaniec: Zapowiedź

Po dobrym meczu na bielskiej „Górce” i ograniu rezerw Podbeskidzia, podopiecznych Szymona Waligóry czeka kolejna trudna i ważna przeprawa z rywalem z sąsiedztwa. W sobotnie popołudnie zmierzymy się w Jasienicy z miejscowym Drzewiarzem.

Nasi rywale plasują się obecnie na 8 pozycji w ligowej stawce, mając na swoim koncie 34 zdobyte punkty. To pozwala Jasienicy na spokojne granie w każdym meczu, bez większej presji w walce o utrzymanie. Drzewiarz, podobnie jak Czaniec, lepiej spisuje się w meczach wyjazdowych niż w spotkaniach na własnym obiekcie. Do tej pory w rozegranych 10 meczach w roli gospodarza, Jasienica wygrała cztery z nich. W tym ostatnie spotkanie, przed dwoma tygodniami, wygrane 3:1 z mocnym tej wiosny Decorem Bełk. I to spotkanie wlało wiele optymizmu w serca Jasieniczan, bowiem była to ich pierwsza wygrana tej wiosny. LKS Czaniec z kolei zajmuje obecnie 13 lokatę w stawce, mając w swoim dorobku 27 zdobytych punktów. Wspominaliśmy, że nasz zespół dobrze radzi sobie w wyjazdowych starciach i jest to faktem, że 10 rozegranych spotkaniach „w gościach”, triumfowaliśmy 6 razy. Do tego trzeba dodać zeszłotygodniowe zwycięstwo z Podbeskidziem, które mimo iż graliśmy w roli gospdoarza, rozgrywaliśmy na boisku rywala.

Powyższe liczby są tylko suchą statystyką. Faworytem na papierze będzie Drzewiarz, ale nasz zespół, który w ostatnich dwóch meczach pokazał ogromną wolę walki i determinacji, a także dobrze wyglądał piłkarsko, na pewno powalczy w tym starciu o pełną pulę. Jesienią w Czańcu przegraliśmy 0:1, ale tamten mecz był bardzo pechowy dla nas, bo do dzisiaj wspominamy drugie 45 minut tamtego spotkania, jak jedne z najlepszych w tym sezonie. Trzymamy więc kciuki, że uda się nam zreważnować już w najbliższą sobotę i że zrobimy kolejny, bardzo ważny krok do utrzymania! Do boju LKS!


24.04.2021 r., godzina 17.00, Jasienica, 31 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Drzewiarz Jasienica – LKS Czaniec