LKS Czaniec-Spójnia Landek: Zapowiedź

Derbowe pojedynki zawsze rządzą się własnymi prawami. Dlatego też starcie dziesiątej kolejki IV ligi pomiędzy LKSem Czaniec, a Spójnią Landek powinno zelektryzować kibiców obu drużyn, bo kwestia wynika pozostaje mocno otwarta, przynajmniej na papierze.

Ligowa tabela zaburza nieco ten obraz bowiem, nasz jutrzejszy rywal zajmuje w stawce miejsce trzynaste, tuż nad strefą spadkową, mając na swoim koncie dziewięć punktów. Na taki bilans Spójni złożyły się dwa zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki oraz bilans bramkowy 10:8. Na uwagę zasługuje fakt, że Landek zdołał pokonać wicelidera, Odrę Wodzisław, na własnym stadionie aż 3:0. Natomiast w swoim ostatnim meczu Spójnia uległa w stosunku 2:3 rezerwom GKSu Tychy. W tym samym czasie, mając jedno spotkanie rozegrane więcej, LKS Czaniec zainkasował piętnaście punktów i zajmuje trzecie miejsce w stawce. Podopieczni Szymona Waligóry wygrywali cztery razy, trzy razy remisowali, a dwa razy schodzili z boiska pokonani, mając bilans bramkowy 19:18. Przed tygodniem nasz zespół pewnie pokonał na wyjeździe Jedność 32 Przyszowice, wygrywając 3:0.

Bardzo ciekawie prezentuje się historia bezpośrednich spotkań, przygotowana przez Sebastiana Garusa. O ligowe punkty mierzyliśmy się do tej pory siedem razy. Trzy z tych spotkań wygrywał Czaniec, cztery razy odnotwaliśmy remis, a Spójnia nie wygrała ani razu. Bilans bramkowy tych spotkań wynosi 8:3 dla naszego zespołu. Jednak ostatnie spotkanie pomiędzy tymi ekipami o stawkę, kończyło rok 2019 i było rywalizacją w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała. Tamto spotkanie wygrali gracze z Landeka, pokonując ówczesną ekipę Macieja Żaka aż 3:0.

Jak więc widać, mamy spory rachunek do wyrównania, a cała jutrzejsza rywalizacja zapowiada się bardzo wyrównanie. Musimy podejść do tego spotkania mocno skoncentrowani, ale liczymy że upragniony tydzień bez spotkania o stawkę, na który czekaliśmy od czterech tygodni, dał naszym graczom zregenrować się na tyle, że jutro zachwycą nas swą grą. Początek meczu o godzinie 11.00. Bądźcie z nami, do boju LKS!


26.09.2020 r., godzina 11.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 10 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – KS Spójnia Landek