LKS Czaniec-Polonia Bytom: Zapowiedź

Na ten moment czekał każdy kibic IV ligi śląskiej. Po 30 wyczerpujących kolejkach mistrzowie obu grup skrzyżują rękawice w boju o III ligę gr.3. Tym razem, mając olbrzymią satysfakcję, w barażach zagra nasz LKS Czaniec, a mierzył się będzie z byłym dwukrotnym Mistrzem Polski, Polonią Bytom. Emocje jutrzejszego, gorącego popołudnia będą sięgały zenitu!

Nasz jutrzejszy rywal wygrał swoją grupę z ogromną przewagą aż 16 punktów nad drugą w stawce Wartą Zawiercie. Bilans bramkowy Polonia w sezonie 2018/2019 wyniósł 84:20, czyniąc ją najskuteczniejszą drużyną IV ligi. Polonia wygrała aż 24 spotkania, 4 zremisowała i tylko 2 razy schodziła z boiska pokonana. Bytomianie pozostają niepokonani od 15 września, kiedy to polegli ze wspomnianą Wartą Zawiercie, w wyjazdowym starciu, 3:0. A zatem nasz jutrzejszy rywal kontynuje serię 23 spotkań bez porażki! Liczby te są z pewnością imponujące i stawiają Polonię w roli faworyta, patrząc przez pryzmat statystyk.

Podopieczni Macieja Żaka drogę do mistrzostwa mieli znacznie trudniejszą i zapewnili sobie je dosłownie rzutem na taśmę w ostatniej kolejce sezonu. LKS Czaniec zdobył 61 punktów, mając bilans bramkowy 48:19, co czyni nasz zespół najlepszą defensywą IV ligi. Czaniec wygrał 18 spotkań, 7 zremisował i 5 razy przegrał. Ostatni raz nasza drużyna musiała uznać wyższość rywala 18 maja, kiedy to na własnym stadionie przegraliśmy z MRKSem Czechowice-Dziedzice 2:3. Od tamtej pory kontynuujemy serię 4 spotkań bez porażki.

Garść statystyk zawsze daje nam pogląd na to co może się wydarzyć na boisku. Jednak trzeba pamiętać, że wszystkie te przesłanki stracą swoją ważność w momencie pierwszego gwizdka, kiedy to staną na przeciwko siebie dwie jedenastki i w 90 minut będą ze sobą rywalizować o zwycięstwo. Polonia Bytom musi wygrać ten baraż, LKS Czaniec może i chce. Tak więc pozostaje nam tylko cierpliwie czekać na pierwszy gwizdek jutrzejszego starcia i trzymać kciuki za naszą drużynę. Dla kibiców jesteście już wygranymi tego sezonu, teraz czas na kropkę nad „i”! My w Was wierzymy, do boju LKS!


15.09.2019 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, Pierwszy mecz barażowy o awans do III ligi gr. 3 sezon 2018/2019

LKS Czaniec – Polonia Bytom

Sędziowie: Rafał Rokosz (Siemianowice Śląskie)