LKS Czaniec-Orzeł Wieprz 5:0

Sobotnie przedpołudnie podopieczni Szymona Waligóry mogą zapisać do udanych. W kolejnym zimowym test-meczu, pewnie ograliśmy A-klasowy Orzeł Wieprz, wygrywając 5:0. Spotkanie przez całe 90 minut toczyło się pod dyktando naszego zespołu. W pierwszej części oglądaliśmy tylko jedno trafienie, autorstwa Sebasiatna Wiśniowskiego, który dobił obroniony początkowo strzał Flisa. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy więcej bramek, ale okazji do ich zdobycia było co najmniej kilka. Sam „Wiśnia” zmarnował okazję sam na sam, oraz nie trafił do pustej bramki z odległości metra. Świetną okazję miał też Maciej Felsch, ale główkował niecelnie z bliskiej odległości. Jednak najlepszej okazji do podwyższenia wyniku w tej częsciu meczu nie wykorzystał Ilya, który zmarnował rzut karny. Drugą część meczu rozpoczęliśmy od dwóch szybkich trafień, Ilyii i Felscha. Białoruski pomocnik dołożył jeszcze dwa trafienia w końcówce meczu, ustalając wynik na 5:0. Na uwagę zasługuje fakt kolejnego meczu na zero z tyłu, co jest bardzo ważnym aspektem dla naszego sztabu. Pracujemy dalej i z niecierpliwością oczekujemy kolejnego sparingu.

W niedzielne przedpołudnie, w bardzo trudnych warunkach pogodowych, swój pierwszy zimowy sparing rozegrały rezerwy LKSu Czaniec. Rywalem podopiecznych Sławomira Tynki był wicelider Oświęcimskiej B-klasy. Nasz zespół wygrał swój mecz 4:1, po trzech trafieniach Pachlera, oraz jednym golu zawodnika testowanego. Ponadto w kadrze naszego zespołu wystąpiło dwóch testowanych bramkarzy.


06.02.2021 r., godzina 11.30, Czechowice-Dziedzice, sparing nr 4

LKS Czaniec – LKS Orzeł Wieprz 5:0 (1:0)

Bramki: Wiśniowski, 3xIlya, Felsch M.

Skład LKS Czaniec: Felsch J. – Sadzikowski (46′ Handy), Borak, Marek, Gawor (71′ Sadzikowski) – Pielichowski, Felsch M., Machalica – Flis, Ilya, Wiśniowski (70′ Trojak).


07.02.2021 r., godzina 11.00, Chełmek

KS Chełmek II – LKS Czaniec II 1:4

Bramki: 3xPachler, Z. Testowany

Skład LKS Czaniec II: Z. Testowany (46′ Z. Testowany) – K. Stwora (46′ K. Zacny), A. Zacny, D. Stwora, Chowaniec – Kołek, Trojak, Z. Testowany – Pachler, Mrowiec (Z. Testowany), Wolf.