LKS Czaniec-Orzeł Łękawica: Zapowiedź

Terminarz tegorocznych rozgrywek zakłada, że w każdej kolejce jeden zespół musi pauzować ze względu na ilość 17 drużyn w stawce. Dla nas harmonogram gier ułożył się tak, że pauzować będziemy jako ostatni, a co tydzień rywalizować będziemy z rywalem, który dopiero co taką pauzę odbył. W 4 kolejce IV ligi śląskiej zagramy na własnym stadionie z beniaminkiem, Orłem Łękawica.

Nasz jutrzejszy rywal po raz pierwszy w historii występuje na szczeblu IV ligi. Wcześniej Łękawica trzy lata grała w klasie okręgowej, a wcześniej tylko i wyłącznie w A i B klasie. Drużyna z okolica Żywca jest więc zupełnym świerzakiem na poważniejszym szczeblu rozgrywek. To jednak nie świadczy o tym, że Orzeł jest drużyną słabszą od reszty stawki. Kilka mocnych transferów spowodowało, że Łękawica stworzyła ciekawy zespół, który w dwóch pierwszych meczach zdołał już odnieść pierwsze zwycięstwo, ogrywając przed dwoma tygodniami rezerwy GKSu Tychy na wyjeździe 2:0. W pierwszej kolejce Orzeł pechowo poległ w starciu z faworyzowaną Odrą Wodzisław 1:2. Łękawica zajmuje w tej chwili 10 miejsce w stawce.

Jeśli chodzi o podopiecznych Szymona Waligóry, którzy plasują się na 6 miejscu w tabeli, przed tygodniem pokonaliśmy w dobrym stylu w wyjazdowym starciu Iskrę Pszczyna 4:1, a w pierwszy spotkaniu przed własną publicznością, zdołaliśmy odwrócić losy meczu i wydrzeć remis 3:3 z Kuźnią Ustroń, przegrywając już 0:3.

W przeszłości mierzyliśmy się z Łękawicą w sezonie 2006/2007, wygrywając na wyjeździe 4:1. Mecz w Czancu rywale oddali walkowerem. LKS Czaniec jest bardziej doświadczony na tym szczeblu rozgrywek, jednak warto zaznaczyć że zdecydowana większość naszego zespołu została zmieniona i potrzeba jeszcze czasu, żeby realnie wyznaczyć sobie cele. My jednak wierzymy, że Czaniec zdoła sięgnąć po kolejne, jakże ważne bo odniesione przed własną publicznością, zwycięstwo. Start meczu o 17.00! Do boju LKS!


15.08.2020 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 4 kolejka IV ligi śląskiej gr.II sezon 20/21

LKS Czaniec – Orzeł Łękawica