LKS Czaniec – Odra Centrum Wodzisław Śląski: Zapowiedź

Sezon ligowy nabiera coraz szybszego tempa i wchodzi w okres prawdziwej weryfikacji. Przed nami szósta kolejka ligowa i piąte starcie podopiecznych Szymona Waligóry. Po tym spotkaniu prawie 1/3 jesiennych zmagań będzie za nami, a zmierzymy się w nim z Odrą Centrum Wodzisław Śląski. Rywal ten będzie ze zgoła odmiennego bieguna ligowej tabeli niż zeszłotygodniowy rywal, Unia Książenice, ale sam mecz wcale nie będzie łatwiejszą przeprawą.

Odra Centrum to drugi klub z Wodzisławia Śląskiego, który od czterech lat rywalizuje na IV-ligowym poziomie. Ta zawsze młoda ekipa ze zmiennym szczęściem radziła sobie na tym poziomie rozgrywkowym, ale zawsze była rywalem niewygodnym. W obecnych rozgrywkach Odra wygrała tylko swój pierwszy mecz, pokonując Rozwój Katowice 3:1 i będąc po pierwszy liderem ligowej tabeli. Następnie Odrze przydarzyły się trzy porażki z rzędu, w tym ostatnia w stosunku 4:0 z rezerwami GKSu Tychy, dlatego też nasz jutrzejszy rywal zamyka obecnie stawkę IV-ligowców. W tym samym czasie podopieczni Szymona Waligóry zgromadzili na swoim koncie pięć punktów, wygrywając jedno spotkanie, remisując dwa i przegrywając raz, przed tygodniem z Unią Książenice 6:2. Po czterech rozegranych spotkaniach LKS Czaniec zajmuje dziesiąte miejsce w ligowej tabeli.

w rozgrywkach 2019/2020 LKS Czaniec niespodziewanie przegrwał w Wodzisławiu z Odrą Centrum 2:1, dlatego najbliższy mecz obu drużyn będzie okazją do rewanżu za tamto spotkanie. Dla nas będzie to ważny mecz ze względu za chęć rehabilitacji za zeszłotygodniową, wysoką porażkę, która mimo wszystko zostawiła po sobie wcalnie nie najgorsze echo na temat naszej drużyny. Przede wszystkim liczymy na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na własnym stadionie i za to mocno trzymamy kciuki! Zaczynamy o godzinie 17.00, bądźcie z nami! Do boju LKS!


29.08.2020 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 6 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski