LKS Czaniec-MRKS Czechowice-Dziedzice: Zapowiedź

Do trzech razy sztuka, tak głosi popularne przysłowie. Spotkanie pierwszej kolejki IV ligi śląskiej gr. II pomiędzy MRKS Czechowice-Dziedzice i LKS Czaniec odwoływano już dwukrotnie. Najpierw w drużynie z Czechowic wystąpiło zagrożenie epidemiologiczne, później pogoda uniemożliwiła rozegranie meczu w drugim podejściu. Jutro mamy nadzieję, że bez jakichkolwiek komplikacji piłkarze wyjdą na murawę i odrobią zaległość, dając przy okazji świetne widowisko dla kibiców.

Nasz jutrzejszy rywal plasuje się obecnie na ósmym miejscu w ligowej stawce, mając w swoim dorobku 10 punktów i bilans bramkowy 9:7. Czechowice w obecnym sezonie wygrywały trzykrotnie, raz remisowały i dwa razy przegrały. MRKS kontynuuje czarną serię dwóch porażek z rzędu, które drużyna trenera Kupisa poniosła tracąc bramki w ostatnich minutach obu spotkań. W minioną sobotę Czechowice musiały uznać wyższość Orła Łękawica, przegrywając 2:0. LKS Czaniec w tym samym czasie zgromadził na swoim koncie 11 oczek, przy bilansie bramkowym 14:13. Podopieczni Szymona Waligóry wygrali trzy spotkania, dwa zremisowali i raz schodzili z boiska jako przegrani. W miniony weekend zanotowaliśmy bardzo ważne, wyjazdowe zwycięstwo w Radziechowach, ogrywając miejscowy GKS 2:1, po trafieniach Macieja Felscha i Sebastiana Wiśniowskiego.

Historia pojedynków derbowych z Czechowicami jest bardzo długa i świadczy o emocjach jakie towarzyszyły meczom obu drużyn. Do annałów historii sięgnął Sebastian Garus i zgromadził dane na temat bezpośrednich pojdynków obu ekip aż od 2001 roku. W tym czasie mierzyliśmy się z MRKSem 18 razy. Aż 12 z tych pojedynków wygrywał LKS Czaniec, 3 razy padł remis, a Czechowice zdołały wygrać kolejne 3 spotkania. Bilans bramkowy dotychczasowych pojedynków wynosi 40:14 dla LKSu Czaniec. Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno pierwsze bezpośrednie spotkanie w XXI wieku, jak i ostatnie LKS Czaniec kończył zwycięstwem 5:0. Ponadto w pamięci kibiców zostaną również takie spotkania jak: remis 2:2 z 2003 roku po pełnym emocji meczu na szczycie klasy okręgowej czy też zwycięstwo 2:1 LKSu Czaniec w 2006 roku po dwóch trafieniach Tomasza Majdaka, które to przybliżyło nasz zespół do upragnionego awansu do IV ligi. Co ciekawe, na poziomie IV ligi mierzyliśmy sie z Czechowicami 9 razy, wygrywając 6 spotkań, raz remisując i 2 razy przegrywając.

Historia pokazuje, że nadchodzące spotkanie dostarczy sporo emocji wśród kibiców. Swego rodzaju derbowy klasyk beskidzki z pewnością dostarczy nam jutro wielu emocji, a my mocno trzymamy kciuki za udany mecz naszego zespołu i wierzymy z odniesienie drugiego z rzędu zwycięstwa na własnym stadionie! Początek meczu o godzinie 17.00, bądźcie z nami! Do boju LKS!


09.09.2020 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 1 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2020/2021 (mecz zaległy)

LKS Czaniec – MRKS Czechowice-Dziedzice