LKS Czaniec-MRKS Czechowice-Dziedzice: Zapowiedź

Od 16 listopada 2019 roku kibice czekają w Czańcu na ligowy pojedynek swojej drużyny. Czas pandemii storpedował rozgrywki wiosenne, które zostały anulowane. Dodatkowych zmartwień kibice naszego klubu mieli w ostatnich tygodniach wiele. Z klubem pożegnał się wieloletni zawodnik i trener, Maciej Żak, a także kilku kluczowych w ostatnich sezonach graczy. Wielu sądziło, że LKS Czaniec będzie miał problem ze skompletowaniem kadry, jednak kolejny raz ten mały klub potrafił poradzić sobie w trudnym momencie i zmobilizować swoje szeregi. Drużynę mamy skompletowaną, więc czas na weryfikację. Nie będzie ona łatwa, bo na samym początku czeka nas starcie z jednym z faworytów ligi, MRKSem Czechowice-Dziedzice.

Derbowe starcia pomiędzy ekipami z Czańca i Czechowic zawsze uchodziło za jedne z najciekawszych pojedynków w regionie Podbeskidzia. W roku 2019 oba zespoły mierzyły się dwukrotnie. Najpierw w maju, zmierzający po mistrzostwo IV ligi Czaniec został zastopowany na własnym terenie przez MRKS, przegrywając po pełnym emocji meczu 2:3. Z kolei jesienią, w październikowym pojedynku nasza drużyna wzięła rewanż za tamtą porażkę, ogrywając rywala przed własną publicznością aż 5:0. Rozgrywki 2019/2020 Czechowicka ekipa zakończyła na siódmym miejscu, tuż za plecami naszego LKSu. MRKS zgromadził jesienią 2019 roku 23 oczka, przy 24 zdobytych punktach przez LKS Czaniec.

Dzisiaj jednak obie ekipy znajdują się w nowej, innej rzeczywistości. W Czechowicach większych roszad personalnych nie zanotowaliśmy, przede wszystkim poza zmianą trenera. Tą funkcję w ekipie MRKSu piastuje obecnie Jarosław Kupis, znany z prowadzenia przed wszystkim Decoru Bełk, czy ostatnio Beskidu Skoczów. W naszym zespole tych zmian było sporo. Ośmiu nowych zawodników, powrót Filipa Handego oraz nacisk na wprowadzanie większej ilości wychowanków stawia cel o jaki nasza drużyna będzie walczyć jako niewiadomy. Poznamy go po kilku ligowych konfrontacjach i weryfikacji na zielonej murawie. Jednak my mocno wierzymy, że tytaniczna praca, jaką cały nasz klub, a przede wszystkim nowy trener wraz z zespołem wykonali, będzie miała odzwierciedlenie na boisku. Trzymając kciuki za powodzenie w pierwszym meczu nowego sezonu, wykrzyczmy razem tradycyjne: Do boju LKS! Start meczu o godzinie 17.00, serdecznie zapraszamy!


25.07.2020 r., godzina 17.00, Czaniec, 1 kolejka IV ligi śląskiej gr. II 20/21

LKS Czaniec-MRKS Czechowice-Dziedzice