LKS Czaniec – Kuźnia Ustroń: Zapowiedź

Runda wiosenna to jak na razie pasmo bardziej rozczarowań niż zachwytów dla LKSu Czaniec. Trudny początek roku jest spowodowany wieloma czynnikami, ale nikt nie szuka usprawiedliwienia obecnej sytuacji. Jednak ostatnie dwa tygodnie pozwoliły nabrać kibicom w Czańcu wiary, że ten sezon dostarczy nam wszystkim jeszcze wielu pozytywnych emocji. W najbliższą sobotę zagramy z obecnym liderem ligi, Kuźnią Ustroń, a stawką tego starcia będzie ponowne wejście na czoło tabeli.

Nasi jutrzejsi goście zaliczają kapitalny start rundy wiosennej i zasłużenie przewodzą ligowej stawce. Jednak w ostatnich dwóch tygodniach lider z Ustronia zdobył tylko jeden punkt, remisując 1:1 z rezerwami GKSu Tychy oraz przegrywając 1:0 z Wilkami Wilcza. Obcy bilans Kuźni po 21 rozegranych spotkaniach wynosi 42 zdobyte punkty i bilans bramkowy 44:20. Na wyjazdach Ustronianie zdobyli w tym czasie 19 punktów, wygrywając 5 spotkań, 4 remisując i 2 przegrywając. Ogólnie w całym sezonie Kuźnia przegrała najmniej razy, tylko 3, w tym jedną porażkę obecny lider poniósł w jesiennym starciu z LKS Czaniec. Wtedy po pełnym emocji starciu, podopieczni Macieja Żaka wygrali 2:1, odrabiając straty z pierwszej połowy z nawiązką.

LKS Czaniec plasuje się w stawce tuż za plecami Kuźni, mając tylko punkt mniej na swoim koncie i bilans bramkowy 35:14. Z tej zdobyczy punktowej aż 26 LKS Czaniec zdobył na własnym stadionie, wygrywając 8 razy, 2 remisując i ani razu nie przegrywając. Ponadto na własnym obiekcie zdobyliśmy aż 21 bramek, tracąc tylko 4.

Statystyki są dla koneserów i one nie grają. Boisko zawsze najlepiej weryfikuje każdą drużynę i dlatego też mocno wierzymy w to, że jutrzejszy wieczór będzie należał do nas i na dobre wrócimy do gry o czwartoligowy tron. Mamy sporo problemów kadrowych, ale te nas tylko scalają. a nie tłumaczą rzeczywistości. Zaczynamy o godzinie 17.00! bądźcie jutro z nami w walce o powrót na fotel lidera! Do boju LKS!


27.04.2019 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 22 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – Kuźnia Ustroń

Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec) oraz Tomasz Dudka (Łękawica) i Marcin Hudecki (Kocierz Moszczanicki)