LKS Czaniec – Kuźnia Ustroń: Zapowiedź

Przeciętny kibic IV ligi śląskiej, patrząc przed sezonem na terminarz z pewnością zaznaczyłby sobie na czerwono spotkanie, które jutro odbędzie się w Czańcu. Podopieczni Macieja Żaka podejmą na własnym stadionie trzecią siłę poprzedniego sezonu, Kuźnię Ustroń. Beskidzkie derby są zdecydowanie jednym z najciekawszych wydarzeń nadchodzącej kolejki i dla jednym i drugich będzie to pojedynek o przełamanie.

Kuźnia w poprzednim sezonie długo walczyła z LKSem Czaniec o mistrzostwo, odpadając osatecznie z rywalizacji w samej końcówce sezonu. Ten sezon Ustronianie też rozpoczęli piorunująco, bedąc po czterech kolejkach liderem stawki. Później zaczął się jednak spadek formy, który trwa po dzień dzisiejszy, a okraszony jest czterema z rzędu porażkami. Przed tygodniem Kuźnia musiała uznać wyższość LKSu Goczałkowice, przegrywając 2:3. Jednak po tamtym spotkaniu padło wiele bardzo pozytywnych komentarzy o grze naszego jutrzejszego rywala i to może zwiastować fakt, że będziemy jutro oglądać naprawdę bardzo ciekawy mecz. Podopieczni Macieja Żaka, przed poprzednią kolejką byli niepokonanym liderem stawki. Niespodziewana porażka w Wodzisławiu z Odrą Centrum i w dodatku słaba gra naszej drużyny, sprawiła że spadliśmy na czwarte miejsce i tracimy do liderów jeden punkt. Bardziej niż wynik, martwiący po tamtym meczu był styl naszej gry. Wierzymy jednak, że był to tylko wypadek przy pracy i już jutro zobaczymy drużynę z poprzednich tygodni.

Derbowe pojedynki Czańca i Kuźni zawsze dostarczały kibicom wielu emocji. W poprzednim sezonie, jesienią Czaniec pokonał w Ustroniu Kuźnię 2:1, a wiosną w Czańcu ograł ówczesnego lidera 1:0. W tym kwietniowym starciu, co warto wspomnieć, Ustronianie nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Jutro liczymy, że nasi gracze zrehabilitują się za zeszłotygodniową porażkę i utrzymając status niezdobytej twierdzy przy ulicy Zagłębocze 9. Pełni wiary mocno trzymamy kciuki za nasz zespół, bo czeka go naprawdę trudny bój. Zaczynamy o godzinie 15.00, do boju LKS!


12.10.2019 r., godzina 15.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 10 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 19/20

LKS Czaniec – Kuźnia Ustroń