LKS Czaniec-Jedność 32 Przyszowice: Zapowiedź

Długo czekaliśmy od środowego popołudnia na to, aż Śląski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzję, czy wobec wprowadzonych od 20 marca obostrzeń na terenie całego kraju, rozgrywki IV ligi na śląsku będą kontynuowane. Decyzja zapadła i w dniu jutrzejszym podopieczni Szymona Waligóry podejmą w bardzo ważnym meczu Jedność 32 Przyszowice.

Nasz sobotni rywal zajmuje w stawce 13 miejsce i ma w swoim dorobku 21 punktów i bilans bramkowy 20:33. Przyszowice lepiej radzą sobie w meczach na własnym stadionie niż na wyjazdach. W gościach Jedność wygrałą tylko dwukrotnie, przegrywając sześć razy. Jednak jedna z tych dwóch wyjazdowych wygranych przytrafiła się naszym jutrzejszym rywalom przed tygodniem, gdy w meczu inaugurującym rundę wiosenną, Przyszowice ograły w Jasienicy miejscowego Drzewiarza. Nasz zespół przed tygodniem również wrócił z tarczą z wyjazdowej eskapady do Łękawicy, wygrywając tam 2:1. LKS Czaniec ma na swoim koncie 24 oczka i bilans bramkowy 30:41. Nie da się ukryć, że zdecydowana większość zdobyczy puntkowych naszego zespołu przypada na mecze wyjazdowe, toteż jutrzejsza konfrontacja będzie okazją do przełamania niemocy przed własną publicznością, gdzie wygraliśmy w tym sezonie tylko raz, 29 sierpnia z Odrą Centrum… .

W pierwszy meczu pomiędzy oboma zespołami, LKS Czaniec wygrał 3:0 na terenie rywala. Wierzymy, że w dniu jutrzejszym zobaczymy nasz zespół równie mocno zmotywowany jak przed tygodniem i uda nam się wygrać to ważne spotkanie i zdecydowanie oddalić od siebie strefę spadkową. Mecz odbędzie się niestety bez udziału publiczności, ale możecie liczyć na relację z najaważniejszymi wydarzeniami na naszym facebooku. Bądźcie z nami! Do boju LKS!


20.03.2021 r., godzina 15.30, Czaniec, 32 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – Jedność 32 Przyszowice