LKS Czaniec-Gwarek Tarnowskie Góry 2:0

Trzeci zimowy sparing miał być tak naprawdę pierwszą, poważną weryfikacją zespołu Szymona Waligóry w bieżącym okresie przygotowawczym. LKS Czaniec mierzył się z trzecioligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry, z którym zawsze przegrywał sparingowe konfrontacje. Tym razem nasza drużyna szybko objęła prowadzenie 2:0 i nie dała sobie strzelić bramki przez całe spotkanie. Wynik meczu został ustalony w pierwszym kwadransie. Najpierw Pilichowski zagrał z głębi pola do Handego, a ten mając przed sobą bramkarza Gwarka, przelobował go i wyprowadził nas na prowadzenie. Druga bramka padła po stałym fragmencie gry. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Babickiego do własnej bramki skierował jeden z graczy z Tarnowskich Gór. Pierwsza część meczu przebiegała zdecydowanie pod nasze dyktando, niestety nie udało się wykorzystać kolejnych okazji. Najlepsze z nich zmarnowali Wiśniowski i Ilya. W drugiej połowie to „goście” częście atakowali i trzeba powiedzieć, że fakt iż piłka nie wpadła do naszej bramki zawdzięczamy naszemu testowanemu bramkarzowi, który trzykrotnie stawał na wysokości zadania w sytuacjach niemal stuprocentowych. Z naszej strony najgroźniej było po strzałach Ilyii i Flisa.

Możemy być zadowoleni zarówno z wyniku, jak i z gry naszego zespołu. Na tle silnego rywala zaprezentowaliśmy się z naprawdę dobrej strony, nie tracąc przede wszystkim bramki. Jednak stąpamy twardo po ziemii wiedząc, że to tylko sparing, a prawdziwa weryfikacja odbędzie się 13 marca, podczas inauguracji rundy wiosennej. Tymczasem pracujemy dalej, pełni pokory bo przed nami jeszcze kilka sparingowych przetarć. Najbliższe już 6 lutego w sobotę, o godzinie 11.30 zagramy w Czechowicach-Dziedzicach z Orłem Wieprz.

Poniżej możecie zobaczyć obie bramki z dzisiejszego meczu:
1:0 Handy

2:0 Gol samobójczy


30.01.2021 r., godzina 13.00, Czechowice-Dziedzice, sparing nr 3

LKS Czaniec – TS Gwarek Tarnowskie Góry 2:0 (2:0)

Bramki: Handy, Gol Samobójczy

Skład LKS Czaniec: Z. Testowany I (46′ Z. Testowany II) – Gawor, Marek, Borak, Babicki (46′ Sadzikowski) – Machalica (46′ Trojak), M. Felsch (70′ D. Stwora), Pielichowski – Handy (46′ Flis), Wiśniowski, Nazdryn – Platnitski (46′ Biela).