LKS Czaniec – Gwarek Ornontowice 4:2

Ostatni mecz sezonu 2022/23 przyniósł nam sporo emocji. Mimo niekorzystnego wyniku z pierwszej części meczu, w drugiej zagraliśmy skuteczniej i pewnie ograliśmy wyżej notowane Ornontowice 4:2!

Od początku nasza drużyna wyglądała dużo lepiej od rywali. Swoje świetne okazję miał Hałat, ale najpierw jego próbę zablokował obrońca, a chwilę później z odległości około pięciu metrów piłka po strzale Hałata minęła bramkę. Świetną okazję miał też Ilya, ale spudłował tuż zza pola karnego. Co nie wykorzystał nasz zespół, goście wykorzystali w stu procentach. Ich pierwsze podejście pod naszą bramkę zakończyło się gole w 33 minucie meczu.

Drugą część spotkania rozpoczęliśmy na szczęście z impetem. Kilkanaście sekund po wznowieniu gry Hałat znalazł się na jedenastym metrze i kapitalnym strzałem przewrotką przelobował bramkarza! Nasza drużyna poczuła że to jest dogodny moment żeby zaskoczyć rywala i ta sztuka udała się kilka minut później. Najpierw Borak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i wyprowadził nas na prowadzenie, a minutę później Olo Apanchuk dobił celnie strzał Felscha! Nie minęło dziesięć minut a do siatki po raz drugi w tym meczu trafił Olo, wykorzystując podanie Świniańskiego! Olo tym samym stał się najlepszym strzelcem tego sezonu IV ligi śląskiej! Goście w 73 minucie trafili do naszej bramki ale to było wszystko na co stać Gwarek w drugiej połowie. My mieliśmy jeszcze kilka dogodnych okazji ale wynik już nie uległ zmianie.

Kończymy sezon na szóstym miejscu, mając w sobie sporo niedosytu. Przed nami teraz kilka tygodni przerwy i czasu na zresetowanie aby a lipcu wrócić z głowami otwartymi na nowy sezon! Dzięki za walkę drużyno!


10.06.2023 r., godzina 12.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 30 kolejka IV ligi śląskiej gr. II sezon 2022/23

LKS CZANIEC – GKS Gwarek Ornontowice 4:2 (0:1)

⚽ 46′ Hałat, 55′ Borak, 56′, 65′ O. Apanchuk – 33′ Kasprzyk, 73′ Rocki

Skład LKS Czaniec: Szkucik- Borak, Colik, Pielichowski, Świniański, Handy, Felsch, Ilya, Hałat, A. Apanchuk, O. Apanchuk.

Widzów: 100