LKS Czaniec-Góral Żywiec 2:5

Tego, że nogi naszych zawodników będą ciężkie bo za nami trudny, fizyczny mikrocykl, można było się spodziewać. Ale tego, że przez pierwsze 45-minut starcia z rywalem z klasy okręgowej nasz zespół będzie wyglądał tragicznie, zwłaszcza w grze defensywnej, tłumaczyć już nie można. Co prawda w pierwszy składzie zagrało trzech naszych zawodników, ktrórzy regularnie występują w drugim zespole, jednak i od nich powinniśmy wymagać już więcej. Niestety pierwsza połowa spotkania była szeregiem błędów indywidualnych, a to przełożyło się na pięć straconych bramek i wstydliwy wynik 0:5. Po zmianie stron oglądaliśmy całkowicie inny obraz gry, w którym to nasz zespół dominował i stwarzał sobie okazje bramkowe. Udało się wykorzystać tylko dwie. Pierwszą bramkę po dograniu Handego zdobył testowany pomocnik, natomiast wynik ustalił w końcówce Borak, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Trojaku.

Ten kubel zimnej wody na pewno przyda się naszych graczom i wierzymy, że rehabilitacja za pierwszą połowę przyjdzie szybko. W meczu z Góralem nie mogli zagrać Oczko (kontuzja) oraz Flis (studia). Po okresie testowania się wrócił natomiast do klubu Kamil Babicki i na chwilę obecną przygotowuje się z drużyną do rundy wiosennej. Od poniedziałku treningi wznowi też Maciej Felsch, który wraca do nas po dwóch tygodniach testów w III-ligowym Rekordzie Bielsko-Biała. Z koeli w drugiej połowie tygodnia spodziewamy się kolejnego powrotu do naszego zespołu, w osobie Macieja Marka. Kadra więc powoli się kompletuje i po kolejny sparingu z III-ligowym Gwarkiem Tarnowskieg Góry, powinny zapaść konkretne decyzje dotyczące zawodników testowanych w naszym zespole.


23.01.2021 r., godzina 13.00, Czechowice-Dziedzice, sparing nr 2

LKS Czaniec – Góral Żywiec 2:5 (0:5)

Bramki: Z. Testowany III, Borak (k) – 3x Szymoński, Łącki, Michalski

Skład LKS Czaniec: J. Felsch (46′ Z. Testowany I) – Sadzikowski (70′ Wolf), D. Stwora (60′ A. Zacny), Borak, Babicki (46′ Z. Testowany II) – Pielichowski (65′ Z. Testowany III), Nazdryn – Platnitski (75′ Mrowiec), Kołek (46′ Machalica) – Z. Testowany III (46′ Handy), Wiśniowski (46′ Trojak), Pachler (46′ Biela).

Skład Góral Żywiec: Pawlus (testowany bramkarz) – Gowin, Knapek, Stasica, Biegun, Studencki, Zoń, Marian, Łącki, Szymoński, Michalski oraz Semik, Pieterwas, Sadowski, testowany zawodnik, Madejczyk.