LKS Czaniec-Decor Bełk: Zapowiedź

Przed nami przedostatnia kolejka ligowa, ale nie przedostatni mecz naszego zespołu w tym sezonie. W najbliższą środę, 5 czerwca rozegramy bowiem odwołany w mionioną środę mecz z rezerwami GKSu Tychy. A już jutro podopiecznych Macieja Żaka czeka inny mecz na szczycie stawki, w którym podejmiemy Decor Bełk.

Ekipa z Bełku to drużyna, która rok w rok walczy o mistrzostwo ligi. W ostatnich dwóch sezonach piłkarze z Bełku raz wygrali ligę i odpadli z walki o trzecią ligę w barażu, a raz byli wiceliderem stawki. W tym sezonie Bełk zajmuje obecnie czwarte miejsce, mając trzy punkty straty do LKSu Czaniec i mając jeden mecz rozegrany więcej. Decor spisywał się bardzo dobrze, zwłaszcza wiosną, aż do 26 kolejki ligowej i zaskakującej porażki ze zdegradowanym beniaminkiem z Połomii 5:3. W kolejnych spotkaniach Bełk przegrał z rezerwami GKSu Tychy 4:0 i zremisował bezbramkowo ze Spójnią Landek, komplikując swoją sytuacje w kontekście walki o mistrzostwo. Jednak nie należy lekceważyć tego rywala bo drzemie w nim ogromny potencjał, o czym mogliśmy się przekonać jesienią w Bełku. Po bardzo emocjonującym meczu zremisowaliśmy z Decorem 1:1.

Obie drużyny muszą wygrać to spotkanie bo ewentualna porażka może zamknąć realną drogę do mistrzostwa ligi. Emocji będzie na pewno co nie miara, dlatego tym bardziej zapraszamy w to słoneczne popołudnie na nasz stadion, aby wesprzeć nasz zespół w tym trudnym i ważnym meczu. Mocno wierzymy w naszą drużynę, która na pewno będzie wzmocniona psychicznie ostatnią sytuacją z Ilyą, który ma się już dobrze i prawdopodobnie będzie mógł jutro zagrać. Zaczynamy o godzinie 17.00, bądźcie z nami! Do boju LKS!


01.06.2019 r., godzina 17.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 29 kolejka IV ligi śląskiej gr.II

LKS Czaniec – Decor Bełk

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom) oraz Marcin Kasprzyk i Artur Żółtowski (Bytom)