LKS Czaniec-Decor Bełk: Zapowiedź

Prawie miesiąc trwała ligowa przerwa naszego pierwszego zespołu od grania. Po spotkaniu z Rozwojem Katowice, 14 października, dopadła nasz zespół pandemia koronawirusa. Na szczęście już dziś możemy powiedzieć, że na tą chwilę wszyscy zarażeni wrócili do zdrowia co oznacza, że możemy wracać do boiskowej rywalizacji. I od razu czeka nas trudna przeprawa bowiem zmierzymy się z ekipą Decoru Bełk.

Hisotria spotkań LKSu Czaniec z Decorem Bełk układa się idealnie na remis. W dziewięciu dotychczas rozegranych oficjalnych spotkaniach, trzy razy wygrywał Czaniec, trzy razy notowaliśmy remis, a piłkarze z Bełku zwyciężali również trzykrotnie. Bilans bramkowy wynosi 15:8 na korzyść naszych środowych gości. Ostatnie bezpośrednie starciue obu ekip odbyło się w październiku 2019 roku i w Bełku Czaniec musiał uznać wyższość rywali, przegrywając 2:0.

Aktualnie Decor Bełk zajmuje szóste miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 23 zdobyte punkty w 14 rozegranych spotkaniach. Bilans bramkowy ekipy z okolic Rybnika wynosi 24:23. W miniony weekend Decor wygrał swój ostatni mecz z outsiderem ligi, Iskrą Pszczyna, 4:0. LKS Czaniec zajmuje obecnie jedenaste miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 18 punktów, zdobytych w 13 ligowych konfrontacjach. Bilans bramkowy naszego zespołu wynosi 23:25. Nasz ostatni mecz o punkty rozegraliśmy 14 października, przegrywając 2:0 wyjazdowe starcie z Rozwojem Katowice.

Pojedynki Bełku z Czańcem zawsze uchodziłu za szlagierowe i liczymy na to że nie inaczej będzie w najbliższą środę. Forma naszego zespołu jest zagadką i trudno się temu dziwić skoro wracamy po prawie miesięcznej absencji. Mamy jednak nadzieję, że naszym graczą nie zabraknie na boisku ambicji i wierzymy, że najbliższe spotkania wynagrodzą nam ten trudny okres, który razem, jako zespół przezwyciężyliśmy. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, ale wierzymy że kibice będą trzymać za nas kciuki! Start meczu o godzinie 10.30, do boju LKS!


11.11.2020 r., godzina 10.30, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 14 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – Decor Bełk