LKS Czaniec – Dąb Gaszowice: Zapowiedź

Pod hasłem powrotu na właściwe tory będzie toczyło się spotkanie w ramach 16 kolejki IV ligi śląskiej gr.II w Czańcu. Podopieczni Macieja Żaka zainagurują wiosenne granie na własnym stadionie, mierząc się z Dąbem Gaszowice.

Nasi rywale to niewygodny zespół, który drugi sezon z rzędu gra na poziomie IV ligi. W poprzednim sezonie Gaszowice były rewelacją ligi, z którą duży problem miał choćby nasz zespół. W poprzednim sezonie w Gaszowicach przegraliśmy 2:1, z kolei w Czańcu, po zaciętym boju pokonaliśmy GKS 1:0. Drugi sezon na tym samym szczeblu, jak to często bywa dla beniaminków, jest dla naszych rywali dużo trudniejszy. Dwunasta pozycja w ligowej stawce, dorobek 16 punktów i przewaga tylko 3 oczek nad strefą spadkową spowodwały, że miniona zima nie była łatwa, lekka i przyjemna dla piłkarzy Dąbu. Kilka trasnferów i dobra postawa w sparingach pozwalają stwierdzić, że Gaszowice będą wiosną inną drużyną. O tym przekonamy się już w sobotę. W starciu jesiennym, otwierającym obecny sezon LKS Czaniec wygrał 2:0 po dwóch premierowych trafieniach w lidze Stróżaka.

LKS Czaniec, po zeszłotygodniowej porażce w Tychach, będzie chciał potwierdzić swoją formę i jak najszybciej wrócić do zwyciężania. 35 zdobytych punktów i przewaga 5 oczeka nad Decorem Bełk pozwala zachować spokój jednak aby mentalnie dobrze wejść w rundę wiosenną w spotkaniu z Gaszowicami zwycięstwo będzie obowiązkiem. Trener Maciej Żak nie będzie w tym meczu mógł skorzystać z pauzujących za kartki Karcza i Palarczyka, oraz wciąż kontuzjowanych Zakrzewskiego i Waligóry. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków naszego klubu na pierwszy mecz nowej rundy na naszym stadionie, początek starcia z Gaszowicami o 15.30! Do boju LKS!


16.03.2019 r., godzina 15.30, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 16 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec – GKS Dąb Gaszowice