Kuźnia Ustroń-LKS Czaniec: Zapowiedź

Inauguracja ligi była w wykonaniu LKSu Czaniec bardzo obiecująca, niestety później kolejny raz w tym sezonie dopadła nas pandemia koronawirusa. Osłabienie wśród graczy naszego zespołu było widać podczas mecz z Radziechowami, a potwierdziło się to trzy dni później, kiedy kilku zawodników uzyskało wynik pozytywny testu na COVID. Na szczęście większość zespołu czuje się już lepiej i w dniu jutrzejszym podejmiemy rękawicę i powalczymy o zwycięstwo w Ustroniu, mierząc się z miejscową Kuźnią.

Kuźnia Ustroń zajmuje obecnie 9 lokatę w stawce, mając na swoim koncie 28 zdobytych punktów i bilans bramkowy 37-43. Kuźnia wiosną prezentuje się średnio i kontynuuje serię trzech z rzędu porażek. Tylko w pierwszym wiosennym meczu podopieczni trenera Żebrowskiego zdołali zapunktować, remisując z outsiderem ligi, Iskrą Pszczyna 1:1. Przed tygodniem Ustronianie polegli 0:4 z rezerwami GKSu Tychy. Ta fatalna seria spowodowała, że sytuacja Kuźni w tabeli dość mocno się skomplikowała co dodaje smaczku nadchodzącemu meczowi. LKS Czaniec ma boiwem cztery oczka mniej od Kuźni, ale rozegra dwa spotkania mniej od swojego sobotniego rywala. Nasz dorobek bramkowt to 30 zdobytych bramek i 43 bramki stracone. Przed dwoma tygodniami nie daliśmy rady GKSowi Radziechowy-Wieprz, przegrywając na własnym stadionie 0:2.

Sobotnie starcie będzie więc pojedynkiem dwóch ekip, które szukają przełamania i szansy na pnięcie się w górę ligowej tabeli. Jesienią, w meczu inaugurującym rozgrywki IV ligi w Czańcu kibice oglądali kapitalne widowisko, w którym goście prowadzili bardzo długo aż 3:0, żeby ostatecznie zremisować 3:3. Tamten mecz zbudował nasze morale na kilka dobrych tygodni i wierzymy, że i tym razem podopieczni Szymona Waligóry wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności, przede wszystkim pod względem mentalnym i przywiozą z Ustronia cenne trzy punkty. Wierzymy w to mocno i trzymamy kciuki za nasz zespół! Do boju LKS!


10.04.2021 r., godzina 17.00, Ustroń, 27 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

Kuźnia Ustroń – LKS Czaniec