KS Chełmek-LKS Czaniec 2:0

W bardzo mocno okrojonym składzie, przystąpili do sobotniego sparingu z ekipą KS Chełmek, podopieczni Szymona Waligóry. Ze względów zawodowych zabrakło dwóch bramkarzy, Kuby Felscha i Patryka Kierlina, Macieja Marka (udział w MMP w futsalu), Pawła Flisa (przeziębienie), Seweryna Pielichowskiego (przeziębienie), Sebastiana Wiśniowskiego (kontuzja) oraz Damiana Oczki (powrót po kontuzji). To mocno wpłynęło na kształt kadry naszego zespołu, w którym zagrało od pierwszej minuty dwóch wychowanków oraz Lucas Pachler, a dodatkowo w drugiej części meczu na placu gry pojawili się kolejni przedstawiciele naszej młodzieży, Kołek oraz Wolf. Wartością tego meczu była na pewno możliwość sprawdzenia wyróżniających się młodych zawodników LKSu Czaniec na tle IV-ligowego rywala. I jeśli chodzi o samą grę, to nie wyglądała ona wcale źle. Rywale mieli optyczną przewagę, ale przede wszystkim ze względu na większe boiskowe doświadczenie oraz cwaniactwo. Poza tym zabrakło nam szczęścia, bo Ilya w pierwszej odsłonie meczu powinien był otworzyć jego wynik, ale jego strzał zablokowali obrońcy. W drugiej części gry gospodarze dopięli swego i zdobyli dwie bramki. Pierwszy gol to efekt składnej akcji Chełmka, natomiast drugie trafienie to samobójcza bramka Maćka Felscha.

Z kolei w niedzielne popołudnie kolejny bardzo dobry skalp zdobyła młodzież z naszych rezerw, która ograła przedstawiciela Oświęcimskiej A-klasy, LKS Bulowice w stosunku 6:2. Kunsztem pod bramką rywala wykazali się niezawodny Pachler, a także Wolf, Mrowiec i młodziutki Ćwiertnia.

Przed nami ostatnie dwa tygodnie przygotowań do startu rundy wiosennej na IV-ligowych boiskach. Wierzymy, że w ostatnim sparingu z AKS Mikołów trener Szymon Waligóra będzie miał już dostępnych wszystkich swoich graczy, aby móc prawdziwie sprawdzić formę meczową naszej ekipy. Pracujemy dalej!


27.02.2021 r., godzina 15.00, Chełmek, sparing nr 7

KS Chełmek – LKS Czaniec 2:0 (0:0)

Skład LKS Czaniec: Jedynak – Sadzikowski, Stwora, Borak (70′ Kołek), Gawor – Felsch, Trojak, Machalica – Handy, Pachler (80′ Wolf), Ilya.


28.02.2021 r., godzina 17.00, Czechowic-Dziedzice

LKS Czaniec II – LKS Bulowice 6:2 (3:1)

Bramki: 2xPachler, Wolf, Mrowiec, Ćwiertnia i bramka samobójcza.

Skład LKS Czaniec II: Jedynak – K. Zacny (46′ K. Stwora), A. Zacny, D. Stwora (46′ Waligóra), Sadzikowski – Z. Testowany I, Kołek, Ćwiertnia – Wolf, Mrowiec, Pachler