Klasyk wagi ciężkiej

W ostatnich latach grupa II IV ligi śląskiej miała dwie drużyny, których pozycja w ścisłej czołówce na koniec sezonu była niemal pewna. Jedni raz zostali mistrzami ligi, odpadli jednak w barażach, drugi raz byli wicemistrzami. Drudzy dwukrotnie zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. Dzięki temu bezpośrednie pojedynki pomiędzy obiema ekipami urosły do miana klasyku IV ligi śląskiej gr. II.  Już jutro czeka nas pojedynek na szczycie, LKS Czaniec będzie gościł w Bełku i zagra z miejscowym Decorem.

Nasi jutrzejsi rywale obecny sezon mają zgoła odmienny od poprzednich. Świadczy o tym fakt, że plasują się obecnie na 4 miejscu w stawce. Jednak ta pozycja nie odzwierciedla faktycznej siły, jaką Bełk dysponuje. Gospodarze jutrzejszego starcia zgromadzili 26 punktów na swoim koncie, przy bilansie bramkowym 23:17. Przed tygodniem Bełk skromnie pokonał na wyjeździe Spójnię Landek 1:0. LKS Czaniec jest obecnie liderem rozgrywek i ma pięć punktów więcej od swojego rywala, ale jeden mecz rozegrany mniej, ten przed tygodniem w Tychach. Bilans bramkowy naszego zespołu wygląda imponujący 25:5.

Historia ostatnich starć pomiędzy obiema ekipami jest niezwykle wyrównana i dramatyczna, zwłaszcza jeśli chodzi o dwa ostatnie spotkania w Bełku. Oba te mecze wygrywaliśmy 2:1 i 3:2, przesądzając o zwycięstwie w ostatnich minutach spotkania. Warto zaznaczyć, że grając w roli gości z Decorem, jeszcze nie przegraliśmy, bo poza wspomnianymi dwoma spotkaniami, jeszcze w III lidze, zremisowaliśmy tam bezbramkowo.

Ten mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco. Pierwszy raz w historii starć z Bełkiem, przystąpimy do takiego meczu będąc wyżej od naszego rywala. Ale to nie będzie miało żadnego znaczenia tuż po pierwszy gwizdku arbitra. W sobotnie popołudnie czeka nas starcie na absolutnym szczycie i cytując klasyka pozostaje nam tylko usiąść głęboko w fotelach, zapiąć pasy i dać się ponieść emocjom. Wierzymy, że to popołudnie będzie nasze! Do boju LKS!


03.11.2018 r., godzina 14.00, Bełk, 14 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

KS Decor Bełk – LKS Czaniec

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)